Yükselişle yetinmediler! Kriptoda altın çağ bekliyorlar!

  Kripto para piyasalarında devam eden yükseliş sonrası pek çok analiz yükseliş yönünde görüş beyan etti. Bu isimler ise kriptoda “10 yıllık altın çağ başlıyor” çıkışı ile dikkat çekti!

  Kripto para piyasalarında ABD enflasyon verisi ile gelen destek, fiyatları yukarı çıkardı. FTX iflası sonrası 16 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin’de (BTC) fiyat yeniden 21 bin doların üzerine yükseldi. Altcoin’lerde de görülen bu yükseliş Bernstein analistleri için yeni bir çağın başlangıcı!

  “Kriptoda Altın Çağ Başlıyor”

  Wall Street devi Bernstein’in analistleri, kriptoda tüm dengeleri paylaşacak analiz ile gündeme oturdular! Piyasalarda yükseliş beklentisini paylaşan analistler, “2023’ün kripto uygulamaları için 10 yıl sürecek bir inovasyon altının çağının temelini atacağını öngörüyoruz” ifadeleri sektörü heyecanlandırdı!

  Analistler, bu düşüncelerini blok zinciri ölçeklenebilirliğindeki yenilikler ve finansal hizmetler ile tüketici teknolojisi segmentlerinde uygulamalarda gelecek büyümeyi referans gösterdiler. Bugün 4 milyar doların altında olan zincir üzerindeki gelirler, Bernstein analistlerine göre 10 yıllık kriptonun altın çağında 200 milyar doların üzerine çıkabilir!

  “NFT Tabanlı Oyun Gelirleri Lokomotif Olacak”

  Kripto para sektöründeki toplam gelirin 10 yıl içinde 16 kat artarak 25 milyar dolardan 400 milyar dolara çıkacağını düşünen Bernstein analistleri, “Zincir üzerindeki gelirlerin akıllı sözleşme blok zinciri gelirlerini, Katman-2 gelirlerini ve uygulama gelirlerini içerdiğini” ifade ettiler.

  Zincir içi tüketici uygulamalarında NFT tabanlı oyun gelirlerinin ana büyüme faktörünü olacağını düşünen analistler, NFT tabanlı oyun gelirlerinde yaşanacak artışı ise sosyal ve medya varlıkları ile dijital ticaretin izleyeceğini belirttiler. Merkezsiz finans (DeFi) için de olumlu ifadeler kullanan analistler, “Zincir üstü finansal uygulamalar içinde, merkezsiz borsaların, borç verme ve yapılandırılmış/tokenize edilmiş ürünlerin ana gelir faktörleri olmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundular.

  “Kripto Paralar Hızla Benimsenecek”

  Kripto sektörü odaklı rakamsal analizleri ile dikkat çeken Bernstein analistleri, kripto para birimlerinin de benimsenmesini bekliyor. Son olarak, “Kripto paraların kurumlar tarafından hızlı bir şekilde benimsenmesini öngörüyoruz” ifadelerini kullanan analistler; ana aracılık, saklama ve piyasa yapıcılığı gibi kamusal hizmetleri zincir dışı kripto endüstrisi için gelir artışının itici gücü haline geleceğini savundular.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle