Kripto Para

ETH tahmini korkuttu: Fed toplantısına doğru düşebilir

  Küresel finans piyasasında resesyon riski ve bu risk ile birlikte oluşan belirsizlik devam ediyor. Kripto para piyasasına da yansıyan risk ve belirsizlikler, Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto paraların istikrarlı fiyat performansı göstermesini engelliyor. Oluşan tabloda, Ethereum (ETH) yatırımcılarının da duyarlılığının negatif bölgeye düştüğü görülüyor.

  Kripto para piyasasında geçtiğimiz hafta yatırımcıları umutlandıran toparlanma hareketleri görüldü. Görülen toparlanmalarda Bitcoin (BTC), uzun bir sürenin ardından 24 bin dolar bandının üzerine çıkmayı başardı. Ancak gelen bu değer artışları, Bitcoin’in hafta sonu genelinde satış baskısına maruz kalmasına neden oldu. Yeni haftaya, son 24 saatte gelen %3’lük düşüş ile 22 bin dolar seviyesinin altında giren Bitcoin, altcoinlerde de benzer düşüşler görülmesine öncülük etti. Öte yandan Santiment, Ethereum (ETH) yatırımcılarına ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu.

  “BTC’de 20 Bin Doların Altı Yeniden Görülebilir”

  Kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan Rekt Capital, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamayı deste olarak geri almaya başlayabilmesi için, 22 bin 800 dolar seviyesinin üzerinde haftalık mum kapanışı yapması gerektiğini ifade etti. Ancak analistlere göre Bitcoin, 200 haftalık hareketli ortalamada bulunan desteğin altında kapanış yapmaya daha yakın. Analistler, ayıların hala güçlü konumda olduğunu ve görülen toparlanmanın geçici olabileceğini ifade ediyor. Birçok analist, küresel ekonomideki belirsizliğin sürmesi halinde Bitcoin’de yeniden 20 bin dolar seviyesinin altının görülebileceğini belirtiyor.

  Santiment: ETH Volatil Kalmaya Devam Edebilir

  Bitcoin’deki fiyat hareketleri, altcoinler genelinde de etkisini göstermeye devam ediyor. Geçen hafta sonunda 1.600 dolar seviyesini aşan Ethereum, güçlü bir ralli gerçekleştirdi. Ancak yeni haftaya girilirken, Ethereum da satış baskısı ile düzeltmeler yapmaya başladı. Yeniden 1.500 dolar bölgesine gerileyen Ethereum adına, zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, çarpıcı bir açıklamada bulundu. Platform, Ethereum’daki yatırımcı duyarlılığının artık negatif bölgeye düştüğünü duyurdu. Santiment, söz konusu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Ethereum, Pazar günü dalgalı fiyat hareketleri çizdi. Ethereum 1.540 dolara düşmeden önce 1.640 doların üzerine çıktı. Bu noktada yatırımcılar temkinli kalırken, FOMC toplantısına doğru fiyatın düşmesini bekliyor. Ethereum volatil kalmaya devam edebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle