Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Temmuz 2022

  Kripto para piyasasında yeni haftanın ilk işlem günü düşüş sinyalleri dikkat çekiyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki geri çekilmeler, altcoin piyasasını sarsmaya devam ediyor.

  25 Temmuz 2022 Pazartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa merkezli dev dijital yatırım şirketi Coinshares raporunda geçen hafta kripto para fonlarına yapılan net girişler 29.6 milyon dolar oldu. En büyük pay 19 milyon dolar yatırım alan Bitcoin fonlarına olurken Mayıs 2022’den bu yana haftalık girişlerin zirvesi görüldü. BTC fonlarına giriş olmasına rağmen piyasadaki düşüş yatırımcıları tedirgin etti. 

  Kripto odaklı banka Silvergate CEO’su Alan Lane, dijital varlıklardaki ayı piyasasının bir süre daha devam edeceğini fakat kripto kredilerde artış beklediklerini söyledi. Bu değerlendirmeler BTC ve altcoin yatırımcılarında heyecan yaratsa da piyasadaki düşüş sinyalleri dikkatlerden kaçmadı. 

  Küresel pazar araştırma şirketi Technavio raporunda, gelecek 4 yılda metaverse emlak piyasasının, pazara ilginin artmasıyla birlikte yıllık yüzde 61.74 oranla 5.36 milyar dolar büyümesi beklendi. Bu rapor, özellikle Metaverse odaklı altcoin projelerinin yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. 

  Altcoinlerde ise ETH işlem ücretlerindeki gevşeme olumlu görülürken bu gelişme fiyatlara yansımadı. Blokzincir veri platformu Dune Analytics verilerine göre, Ethereum’un yedi günlük ortalama gas ücreti bu yıl içinde en düşük seviyeye geriledi. Ethereum Merge ile işlem ücretlerinin daha da azalması bekleniyor. 

  Geçen hafta kripto paralarda yaşanan rahatlama yükselişi sırasında NFT piyasası hareketlendi. Yerli yatırımcıların portföyünde yer alan STEPN NFT hacminde yaklaşık yüzde 800’lük bir yükseliş olması yatırımcılara kazanç sağladı. Yeni haftaya altcoinler düşüş sinyalleri ile başladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 3 civarında kayıp yaşanırken 21.813 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Son dönemde hızlı yükselen ETH’de yüzde 4.42 oranında değer kaybıyla 1.511 dolara kadar geri çekilme yaşanıyor. Popüler altcoinler arasında XRP, SOL ve DOGE fiyatlarındaki kayıplar yüzde 4’ü aşarken en fazla düşüş yüzde 6.62 kayıpla ADA coin fiyatın görülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle