Kripto Para

BTC 30 bin dolar desteğinden sekti ama endişe var

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında başlayan yükseliş hareketi yatırımcıları sevindiriyor. Bir kez daha 30 bin dolar desteğinden güç alan BTC fiyatındaki yükseliş ne kadar devam edebilir?

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken, yatırımcıları Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimleri yakından takip ediyor. BTC fiyatı yine 30 bin dolar desteğinden sekti ve hızlı yükseliş hareketiyle 34 bin dolarlı seviyelere kadar çıktı. BTC/USD paritesi, 35 bin dolara göz kırparak yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  Geçtiğimiz hafta sonunda 30 bin dolar desteğine kadar gerileyen ve kripto para yatırımcılarında panik yaratan BTC fiyatında görünüm pozitif. Lider kripto para biriminde yaşanan dalgalanmanın ardından önemli bir psikolojik desteğin altına sarkma riski şimdilik ortadan kalktı. Ancak pek çok BTC yatırımcısı grafikte dip fiyatın henüz görülmediğini düşündüğü için tedirgin bekleyişlerini sürdürüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Fiyatında Riskler Devam Ediyor

  Kripto para topluluğunun popüler analistlerinden Rekt Capital, BTC fiyatının mevcut durumdaki 50 günlük hareketli ortalamasını kaybetme ihtimaline değindi. Analiste göre bu ihtimal, Bitcoin fiyatında yükseliş bekleyen yatırımcıları korkutmaya devam ediyor: “BTC'nin gösterdiği iyileşme umut verici, fakat 50WEMA desteğini kurtarmak için haftayı 33 bin 500 doların üzerinde kapatmak gerek.”

  Haftanın kapanışına yakın saatlerde analistin belirttiği seviyenin üzerine çıkan Bitcoin fiyatı böylelikle 35 bin dolar bandına yükseldi. Deneyimli analist BTC’nin mevcut takoz formasyonuna tutunması durumunda 10 bin dolarlık bir sekme yaşayabileceğini vurguladı. Eğer lider kripto para biriminde bu beklentiler gerçekleşirse, 40 bin dolar seviyesinin ortalarına kadar yükseliş gelebilir. 

  Kripto Para Yatırımcıları Endişeli

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı son dönemde sert düzeltmeler yaşadı. BTC fiyatındaki kayıplar, kripto para piyasasının genelinde varlık satışlarının hız kazanması ile sonuçlandı. Kripto para yatırımcıları, BTC fiyatındaki düşüşlerin altcoin fiyatlarını da olumsuz etkilemesi sebebiyle piyasayı tedirgin bir şekilde izlemeye devam ediyor. Analistler, BTC fiyatında yükselişin devam etmesi için kapanışlara dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle