Kripto Para

ETH kurucusu kriptoyu tamamen bırakma sebebini açıkladı

  Ethereum’un kurucularından Anthony Di Iorio, kripto para sektöründen tamamen ayrılacağını açıkladı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği deneyimli isimlerden biri olan Di Iorio’nun neden bu kararı aldığı ise yakın zamanda ortaya çıktı…

  Kripto para piyasasındaki en büyük ikinci varlık Ethereum (ETH) kurucu isimlerinden biri olan Anthony Di Iorio, hayranlarına şaşkınlık veren bir açıklama yaptı. Kripto para sektörünü tamamen bırakacağını açıklayan 46 yaşındaki Di Iorio, bu kararının arkasındaki sebebi kişisel güvenlik endişeleri olarak ifade etti. 

  Yaklaşık 2017 yılından bu yana gittiği her yere peşinde korumalarla giden Anthony Di Iorio, önümüzdeki haftalarda şirketi Decentral’i satacağını açıkladı. Ünlü isim elini ayağını bu sektörden çektikten sonra hayırseverlik işlerine ve kripto para ile ilgili olmayan sektörlere odaklanacağını belirtti. 

  “Kendimi Kesinlikle Güvende Hissetmiyorum”

  ETH kurucu ortağı Anthony Di Iorio, bundan sonra kripto para işleriyle hiçbir bağının kalmayacağını söylerken şu ifadeleri kullandı: “Burada çok hoşlanmadığım bir risk profili var. Kendimi kesinlikle güvende hissetmiyorum. Daha büyük problemlere odaklansaydım daha güvende olacağımı düşünüyorum. Kriptocu değil, sorun çözücü olarak bilinmek istiyorum.”

  Kanadalı isim, dahil olduğu tüm kripto para işlerinden zaman içinde teker teker ayrılacağını belirtti. Başarılı girişimciler arasında gösterilen Anthony Di Iorio, bu kararı güvenlik sebebiyle aldığı için bundan sonra blockchain tabalı projelere yatırım yapmayacağını söyledi. Anthony Di Iorio, 2013 yılında Ethereum ağının kurucuları arasında yer almıştı. 

  Kripto Para Yatırımlarını Açıklamıştı

  Anthony Di Iorio’nun sahibi olduğu Decentral, merkezi olmayan teknolojilere odaklanan Toronto merkezli bir inovasyon şirketi olarak faaliyet gösteriyordu. Yaklaşık 1 milyon müşteri elde eden kripto para cüzdanı Jaxx üreticisi olan şirketin itibari para veya bir hisse karşılığında satılması bekleniyor.

  Ethereum’un kurucu isimlerinden Anthony Di Iorio, geçtiğimiz ay yatırımları hakkında şu açıklamayı yapmıştı: “Yatırımların çoğunluğu Ethereum, Bitcoin, Polkadot ve Cardano’da diyebilirim. Bunların dışında birkaç tane daha var ama tüm DeFi dünyasında kaybolmak gibi bir niyetim yok. Tüm bunlara zaman ayıracak enerjim yok artık. Hayatımı basitleştirdim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle