BTC’de düşüş sinyali mi? Balinalar yine transfer yaptı

  Kripto para piyasasının izleme botu Whale Alert, yeni bir balina hareketini bildirdi. Sosyal medyadan yapılan açıklamada bir kripto para balinası Coinbase borsasına 13 bin BTC taşımasıyla dikkat çekti…

  Kripto para piyasasının genelinde belirsizlik hakimken, piyasada bazı hareketlilikler yaşanıyor. Popüler kripto para izleme botu Whale Alert, yeni bir paylaşım yaparak kripto para topluluğuna balina hareketini duyurdu. Geride kalan saatlerde anonim bir kripto para balinası ABD merkezli en büyük kripto para alım satım platformu Coinbase üzerine BTC taşıdı.

  Dev Bitcoin (BTC) balinasının platforma taşıdığı kripto para miktarı 13 bin 3 BTC olarak açıklandı. Transfer ücreti 3.6 dolara karşılık gelen 0.00011508 BTC olarak gerçekleşti. Bu ücretin, günümüzde hiçbir geleneksel bankanın para transferi için teklif edemeyeceği kadar ucuz bir ücret olması dikkatlerden kaçmadı. 

  Borsalara Transfer Edilen BTC’ler

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase üzerinde gerçekleşen bu devasa BTC transferi sonrası gözler piyasaya çevrildi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası Binance’a 14 bin 550 BTC transfer edilmişti. Bu transferden sadece 4.518 BTC’nin bir saat içinde yatırılması da dikkat çekmişti.

  CryptoQuant analitik satıcısının CEO’su, şu anda Bitcoin üzerindeki satış baskısının güçlü olduğunu belirterek kripto para yatırımcılarını uyardı. Son dönemde önde gelen kripto para borsalarına gönderilen yüklü miktarda BTC her an satılabilir konumda olması sebebiyle yatırımcıları endişelendiriyor.

  BTC Vadeli İşlemlerine Onay

  Öte yandan piyasadaki fiyat değişimini etkileyebilecek bir haber de Bank of America’dan geldi. İsimsiz kaynaklara dayandırılan habere göre ABD’nin en büyük 2. bankası bazı müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerine onay verdi. Bu haber Bank of America tarafından resmi olarak doğrulanmasa da kripto para basınında geniş yankı buldu ve yatırımcıları tedirgin etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle