Kripto Para

Donald Trump ve eşi BTC konusunda karşı karşıya geldi!

  ABD’nin en sansasyonel başkanlarından biri olan eski başkan Donald Trump ile eşi ve “eski first lady” Melania Trump’ın, Bitcoin (BTC) konusunda fikir ayrılıkları yaşadıkları görülüyor. Daha önce sık sık BTC’yi eleştiren Donald Trump’ın eşi Melania Trump, Bitcoin’in 13. yaşını kutlayan bir paylaşımda bulundu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2009 yılında Satoshi Nakamoto’nun gönderdiği bir e-mail ile ortaya çıktı. 2009 yılında temelleri atılan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 13. yaşını kutladı. Bitcoin’in 13 yıl içerisinde geldiği nokta, ilk yıllarında asla tahmin bile edilemiyordu. İlk dönemlerinde ABD doları karşısında hiçbir değeri olmayan Bitcoin, 10 Kasım tarihinde 69 bin dolar fiyatını gördü. Kripto para piyasalarının bugün geldiği noktanın mimarı olan Bitcoin’in 13. yaşını kutlayanlar arasında beklenmedik bir isim de yer aldı.

  Donald Trump ile Eşi BTC Konusunda Ters Düştü

  ABD’nin en sansasyonel başkanlarından biri olan Donald Trump, daha önce yapmış olduğu açıklamalarında Bitcoin’e ve genel olarak kripto paralara karşı olduğunu açıkça ifade etmişti. Konuyla ilgili son açıklamasında “Benim için en büyük olması gereken para birimi her zaman ABD dolarıdır” sözlerini dile getiren ve Bitcoin’in çok tehlikeli olduğunu söyleyen Donald Trump, bu konuda eşi Melania Trump ile ters düştü. Eski first lady, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Bitcoin’in 13. yaşını kutladı ve bir de başlangıç bloğunun ekran görüntüsünü paylaştı.

  Melania Trump’ın Paylaşımı

  Melania Trump paylaşımında “Bitcoin’in piyasa değerinin artık 1 trilyon doları aştığı belirtiliyor. Bugün başlangıç bloğunun 13. yıldönümü. Mutlu yıllar #SatoshiNakamoto #MelaniaNFT” ifadelerine yer verdi. Melania Trump, bu ifadelerin yer aldığı paylaşıma bir de "Genesis Bloğu” olarak da bilinen ilk bloğun ekran görüntüsünü de ekledi. Twitter’da 1,8 milyon takipçisi bulunan Melania Trump’ın bu paylaşımı, yaklaşık 10 bin retweet ve yaklaşık 35 bin beğeni aldı. Eski first lady, Aralık ayında “Melania’s Vision” isimli ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürmüştü.

  “Bitcoin’in Peşini Sakın Bırakma”

  ABD eski başkanı Donald Trump’ın, başkanlık görevini yürüttüğü dönemde hazine bakanı olarak görev yapan Steven Mnuchin’e “Bitcoin’in peşini sakın bırakma” telkininde bulunduğu iddiaları gündeme gelmişti. Söz konusu iddialar, Beyaz Saray ile ilgili anılarını kitaba döken ABD Ulusal Güvenlik eski danışmanı John Balton’un kitabında yer almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle