Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında büyük dalgalanmaların yaşanmadığı bir gün geride kalırken, basında önemli haberlere yer verildi. Bitcoin fiyatındaki belirsizlik devam ederken, bazı altcoin fiyatlarında düzelteme hareketi hız kazandı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği popüler altcoinler arasında yer alan Dogecoin yükselişiyle yatırımcısını sevindirdi.

  25 Haziran Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Galaxy Digital ve Alameda Research bünyesindeki deneyimli trader'lar, son dönemde yaşanan olumsuz haber paylaşımlarının azalmasına dikkat çekti. Uzman isimler, bu süreçte kripto para piyasasının toparlanacağını ve yeniden boğa koşusuna başlayacağını öne sürdü. 

  FTX kripto para borsası, Digital Assets AG ile ortaklık kurarak Solana ağında tokenleştirilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük etmeye başladı. Buna göre Facebook, Apple, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla gibi birçok şirket için tokenize edilmiş hisse senetleri, ağ üzerinde listelenecek. 

  Bitcoin’i yasal para ilan eden El Salvador Başkanı Nayib Bukele, resmi Bitcoin cüzdanına sahip ülkenin yetişkin olan her vatandaşına 30 dolarlık Bitcoin dağıtılacağını açıkladı. El Salvador, vatandaşlarına 'BTC airdrop' yapmak için Chivo adında cüzdanı piyasaya sürdü. 

  Kripto İnovasyon Konseyi (CCI) tarafından ana akımdaki durumunu tartışmak üzere Bitcoin zirvesi düzenlenecek. Bu zirvede ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Twitter ile Square’in CEO’su Jack Dorsey gibi isimler de yer alacak.

  Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanı Jean-Claude Trichet yaptığı açıklamada, kripto paraların “mutlak şeffaflığa” ihtiyaç duyduğunu belirtti. Ünlü isim ayrıca gerçek kripto para birimlerinin merkez bankaları tarafından çıkarılacağını da sözlerine ekledi. Öte yandan G7 ülkelerinin kurduğu ve birçok ülkenin de dahil olduğu Mali Eylem Görev Gücü kripto paralara yönelik regülasyonların hala yerine getirilmediğini vurguladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmelerle birlikte kripto para piyasasında istenen yükseliş hareketlerinden uzak bir performans görülüyor. BTC fiyatında yüzde 3.56 düşüş yaşanırken 32.800 dolardan işlem görüyor. Altcoin projelerinde kayıplar artarken günün en fazla değer kaybeden altcoini yüzde 7’nin üzerinde düşüşle Ethereum (ETH) oldu. BNB, ADA ve XRP fiyatları düşerken piyasanın tersine hareket eden Dogecoin (DOGE) fiyatında yüzde 7’den fazla artış yaşanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle