Kripto Para

Enjin ağına katılan katılana! Microsoft, Binance ve fazlası

  Blockchain dünyasının önde gelen ağlarından Enjin popülerliği giderek artıyor. Erken erişime açılan JumpNet ağına 50’nin üzerinde şirket katıldı. Bu ağa katılan firmalar arasında Microsoft, Binance, OKEx gibi dev markalar dikkat çekti…

  Kripto para sektöründe de ismini duyurmaya devam eden Enjin ağındaki yenilikler dikkat çekiyor. JumpNet güncellemesi sayesinde kullanıcılara gas ücreti ödemeden NFT mint edip dağıtmalarına imkan veren protokol büyük ilgi görüyor. Ağın geliştiricilerinden Simon Kertonegoro, NFT çılgınlığı ile birlikte taleplerin hızla arttığına dikkat çekti. 

  NFT Çılgınlığında Büyük Talep Görüyor

  JumpNet’le yapılan entegrasyon lansmanlarının yakın bir tarihte açıklanması beklenirken, ağa ilgi gösteren kurumsal firmalar da öne çıkmaya başladı. Bunlar arasında teknoloji dünyasının dev şirketlerinden Microsoft da yer aldı. ABD merkezli teknoloji devi, Global Azure 2021 etkinliğinde 7 bin NFT’yi dağıtmak için JumpNet’i kullandıktan sonra bu protokolle bağını güçlendirdi.

  Öte yandan JumpNet ağına ilgi gösteren ve bu ağa katılan şirketler sadece teknoloji dünyasıyla sınırlı kalmadı. Microsoft’un Azure Heroes adlı NFT serisini Enjin ağında gerçekleştirmesinin ardından kripto para dünyasının önemli firmaları da bu alanda hamle yaptı. En popüler kripto para borsaları Binance, OKEx ve Kriptomat da NFT dağıtmak için tercihlerini JumpNet ağından yana kullandı. 

  JumpNet Avantajlarıyla Öne Çıkıyor 

  Proof-of-Authority (PoA) mekanizmasını kullanan JumpNet, kullanıcılarına hızlı, güvenli ve gas ücreti olmadan işlem yapma fırsatı yanıyor. Zincir üstü transfer yapmasını kolaylaştıran ve avantajlı bir hale getiren bu platform kurumsal firmalardan da büyük ilgi gördü. Yakın gelecekte yapılacak güncellemeler ile birlikte JumpNet ile Enjin Coin ve ERC-1155 tokenlarının on-chain transferlerinin ücretsiz olması bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle