Kalemder

DOGE tweeti atan Elon Musk’a büyük suçlama geldi

  Elon Musk’ın bir tweet ile kripto para birimlerinin fiyatını aniden yükseltmesi, pek çok kişinin tepkisi çekti. Bunlar arasında Bitcoin karşıtı olmasıyla bilinen altın yatırımcısı Peter Schiff de yer alıyor…

  Kripto para eleştirmeni olarak bilinen Peter Schiff, Elon Musk’ı kripto paraların değerlerini aniden yükselmesinden dolayı suçladı. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) halkın kripto parası olduğunu söyleyen paylaşımını eleştirdi. Schiff bu eleştirisinde Elon Musk’ın kripto paraların değerini aniden arttırması sebebiyle suçladı.

  Dogecoin Paylaşımını Eleştirdi

  Kripto para karşıtı olması ve altın ile gümüşü güvenli liman olarak görmesiyle tanınan Peter Schiff, son açıklamasıyla kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Elon Musk’ın Dogecoin hakkında söylediklerini “geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı” ifadelerini kullanarak eleştirdi. Schiff’in bu eleştirisi, kripto para topluluğu tarafından tepki ile karşılanınca ünlü isim gelen yorumlara da cevap verdi.

  Elon Musk’a karşı herhangi bir kötü duygu beslemediğinin altını çizen Schiff, sadece Elon Musk’ın kripto paraları pump’lamasını sevmediğini açıkladı. Bitcoin karşıtı isim, açıklamalarının devamında kripto paraların balon olduğunu ve bu nedenle yatırımcıların çok fazla para kaybedebileceğini söyledi. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’in bu açıklamaları yine çok konuşuldu.

  Dogecoin Sevgisi Bitcoin’i Geride Bıraktı

  Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i kişisel Twitter hesabının biosuna ekleyen Elon Musk, bu ibareyi kaldırdı. Bu olayın Musk’ın DOGE ile ilgili attığı tweet’lerle çakısması kripto para yatırımcılarının aklına farklı senaryoları getirdi. Daha sonra Dogecoin yönündeki paylaşımların gelmesiyle insanlar ünlü girişimcinin DOGE’ı Bitcoin’den daha çok sevdiğini dile getirdi.

  Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk’ın birkaç yıldır Dogecoin hayranı olduğu biliniyordu. Twitter hesabında Dogecoin’in en çok sevdiği kripto para olduğunu, ondan sonraki tweetinde çok havalı bir kripto para olduğunu söylemişti. İlk dönemlerde Bitcoin’den bahsetmeye başlayan Elon Musk, ilk açıklamalarında güvenli liman olmadığından bahsetmişti. Daha sonra Bitcoin hakkındaki fikirlerini değiştiren Musk’ın bu görüşü kripto para topluluğunda da büyük ses getirmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle