Kripto Para

Yerli kripto para yatırımcılarına uyarı

  Türkiye’de büyük oranda rağbet gören Holo (HOT), BitTorrent Token (BTT) ve XRP gibi altcoinler son dönemlerde sert yükselerek daha büyük ilgi ile karşılaştı. Ancak 7 Nisan Çarşamba günü akşam saatlerine gelen sert düzeltmeler yatırımcıları endişelendirdi. Kripto paralara artan ilgi ve piyasalarda volatilitenin görülmesi ile birlikte ekonomist Erkin Şahinöz kripto para yatırımcılarını uyardı.

  Kripto para birimlerine duyulan ilgi tüm dünyada artmaya devam ediyor. Kripto paraların benimsenmesi git gide artış gösterirken bunun örnekleri Türkiye’de de görülüyor. Ancak Türkiye’de döviz kurlarının yükselmesi ve artan enflasyon endişesi, kripto paralara duyulan ilginin de boyutlarını artırıyor. Son dönemlerde Türkiye’de Holo (HOT), BitTorrent ve XRP gibi dolar karşısında nispeten daha az değerli kripto para birimleri de yoğun rağbet görüyor.

  Ancak kripto para piyasalarının volatil yapısı zaman zaman yatırımcıların büyük zarar etmesine sebep olabiliyor. Bunun en yakın örneklerinden biri 7 Nisan Çarşamba günü akşam saatlerinde yaşandı. Birçok kripto para birimi o tarihte Bitcoin’in (BTC) birdenbire sert fiyat düzeltmesi yaşaması ile birlikte geri çekilmeler yaşadı. Bu geri çekilmelere HOT, BTT ve XRP gibi altcoinler de katılınca, kayıplar yine beklenmedik oldu.

  Erkin Şahinöz Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

  Kripto para birimlerinin Türkiye’de yoğun ilgi görmesi, sert geri çekilmeler yaşanması gibi etkenler sonrasında Türkiye’nin en ünlü ekonomistlerinden Erkin Şahinöz yatırımcıları uyardı.

  Twitter üzerinden yatırımcılara uyarılarda bulunan Erkin Şahinöz, Türkiye’de kulaktan kulağa yayılan kripto para ilgisini hedef aldı. Şahinöz uyarılarında özellikle de “coin kumarbazlarına” dikkat çekti. Riskli işlemler yapan yatırımcılara seslenen Şahinöz, kripto para sektörünü “oyun” olarak görenlere tavsiyelerde bulundu.

  Şahinöz: “Youtube Çok Büyük Bir Tehlike”

  Türkiye’de sosyal medya mecraları aracılığı ile kripto para yatırımları yapanlara seslenen Şahinöz açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

  Coin kumarbazlarına hatırlatayım, sonunuz hüsran olacak. Öğrenmediğiniz ve anlamadığınız şeye koyduğunuz para batacak. Youtube çok büyük bir tehlike. Dikkat edin!

  Şahinöz açıklamalarının devamında, son dönemlerde Youtube platformunda artış gösteren kripto para “analistlerine” karşı uyardı. Kendisini “bu tepkiyi vermek zorunda” hissettiğini dile getiren Şahinöz, benzer uyarıların dolar/TL için de geçerli olduğunu söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle