Kripto Para

Boşandığı eşinden servetini BTC ile sakladı! Yakalandı

  Bitcoin’in (BTC) avantajlarından birinin, anonim olarak işlem yapabilme imkanı sağlaması olduğu biliniyor. Ancak bir BTC sahibinin kullandığı cüzdan tespit edildiğinde, her bir işlemin de itibari para işlemlerinden daha şeffaf bir hal aldığı da biliniyor. Kısa bir süre önce boşanma kararı alan bir çift, tam olarak bu durum ile gündeme geldi.

  Bitcoin, birçok açıdan değerlendirildiğinde avantajlı ve dezavantajlı yanları piyasada sürekli olarak tartışmalara neden oluyor. Bitcoin ile yapılan işlemlerin kısıtlı olması, onun sadece değer saklama deposu olarak kullanılması eleştirilerini gündeme getiriyor. Bir diğer yandan yıllar içindeki grafiğine bakıldığında, uzun vadede sürekli yükselmiş olması ise kazanç sağlayan avantajlı bir yönü olarak ele alınıyor. Ancak onun kullanımının getirdiği avantaj ve dezavantajlar arasında şeffaflık ve güvenli olması konusu da aynı anda ele alınabiliyor.

  Boşanma Davasında BTC Detayı

  Örneğin Bitcoin işlemlerinde cüzdan sahibinin anonim olması, işlemlerin gizliliğini koruyor. Öte yandan cüzdan sahibinin tespit edilmesi de tüm işlemleri şeffaflığı ile ortaya koyabiliyor. Kısa bir süre boşanma kararı alan bir çift, Bitcoin’in bu özelliği ile gündeme geldi.

  Long Island’dan boşanma avukatı olan Sandra Radna, kripto paraların son dönemlerde artık başka amaçlar için de kullanılmaya başlandığını ifade etti. Radna, zengin eşlerin servetlerini eşlerinden ve mahkemeden saklamak için kripto para almaya başladıklarını dile getirdi. Konu üzerinde araştırma yapan Radna, bir boşanma davasında da BTC detayını tespit etti.

  Adam 200 Bin Doları Olduğunu İddia Etti

  Radna, söz konusu davada isim vermedi ancak eşlerden birinin yüksek maaş ile çalıştığını, eşine göre 1 milyon dolardan fazla yatırımı olduğunu aktardı. 1 milyon dolardan fazla yatırımı olduğu iddia edilen adamın, elindeki tek birikiminin 200 bin dolarlık emeklilik parası olduğunu iddia ettiği ortaya çıktı. Kadın, eşinin 1 milyon dolardan fazla parasının olduğunu bilse bile bunu ispat edemedi.

  Adamın Birikimlerini Coinbase’te Tuttuğu Tespit Edildi

  Avukat Radna ise kayıp olan bu yüklü paranın, kripto para yatırımı olarak saklandığını tespit etti. Radna, bu konuda insanların yoğun talepler göstermeye başladığını vurguladı. Radna, adamın parasını Coinbase borsası üzerinde tuttuğunu tespit ettiklerini ifade etti. Coinbase borsası, mahkemelere yanıt vermek zorunda olduğu için adamın tüm serveti de böylece ortaya çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle