Kripto Para

Elon Musk DOGE kabul eden ikinci şirketini duyurdu!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin ile ödeme kabul edeceği ikinci şirketini duyurdu! DOGE fanatikliği ile tanınan ve her fırsatta memecoin’e desteğini gösteren ünlü milyarder, Tesla ve SpaceX sonrası bu kez Boring Company için DOGE kullanımına yeşil ışık yaktı.

  Dünyanın en zengin insanı Dogecoin benimsenmesine destek olmaya devam ediyor. Tesla ve SpaceX’te bazı ürün ve hizmetler için Dogecoin ile ödeme yapılmasına onay veren dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bu kez DOGE için Boring Company kapılarını açtı!

  Toplu Taşıma Hizmetlerinde DOGE Kullanılacak!

  Musk’un Dogecoin’e olan desteği söz verdiği gibi devam ediyor. Dünyanın en zengin insanı Dogecoin benimsenmesini artırmak adına üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Tesla ve SpaceX sonrası bu kez Boring Company Loop isimli şirketinde DOGE ile ödemeyi kabul eden Musk, ikinci şirketini popüler memecoin için devreye soktu.

  Boring Company Loop tarafından verilen toplu taşıma hizmetlerinde müşteriler, ödemelerini QR sistemini kullanarak kolayca tamamlayabilecek. Müşteriler aldıkları hizmet karşılığında dilerlerse Dogecoin kullanarak kolayca ödeme yapabilecekler.

  Dogecoin Musk ile Benimseniyor

  2020 yılında Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile popüler memecoin’i zirveye taşıyan Musk, şirketlerinde ödeme aracı olarak Dogecoin’e yer vererek benimsenmeyi artırıyor. Dünyanın en zengin insanı Tesla ve SpaceX ardından bir şirketini daha Dogecoin’e açarak daha fazla alanda kullanımı teşvik ediyor.

  Twitter’ı satın almasıyla birlikte Dogecoin topluluğunun gözü ünlü milyarder üzerinde. Her hareketi haber değeri taşıyan Elon Musk’un Twitter üzerinde bazı ödemeler için DOGE kullanımına izin vereceğini açıklaması da bu alanda bir girişimin beklenmesine yol açtı. Musk ise farklı bir şirket için Dogecoin kabulünü duyururken, henüz Twitter ile ilgili bir adım atmadı.

  Davaya Rağmen Destek Veriyor!

  Bir yatırımcı ise dünyanın en zengin insanına Dogecoin nedeniyle dava açmıştı. Piramit şeması dolandırıcılığı olduğu iddiasıyla toplamda 258 milyar dolarlık dava açmıştı. Musk ise davaya rağmen Dogecoin’i destekleyeceğini açıklamıştı. Henüz dava ile ilgili bir gelişme yaşanmazken dünyanın en zengin insanı yine söz verdiği gibi Dogecoin’i desteklemeyi sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle