Kripto Para

Elon Musk BTC paylaşımı ile yeniden sahalarda!

  2021 yılında kripto paralarla ilgili yaptığı Twitter paylaşımları ile piyasalarda yön belirleyici bir isim haine gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzun bir aradan sonra Bitcoin (BTC) ile ilgili şaka paylaşımı yaptı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında yaptığı kripto para temalı paylaşımlar ile sektörde yön belirleyici isimlerden biri haline geldi. Bu paylaşımları nedeniyle birçok kişi tarafından “manipülasyon yaptığı” gerekçesi ile suçlanan Musk, bu paylaşımları ile birçok kişi tarafından da pozitif karşılandı. Ancak Musk Mayıs ayında Bitcoin (BTC) üretiminin çevre kirliliğine yol açtığı konusunda bir FUD başlatınca, sektörde adet istenmeyen isim ilan edildi. Bir süredir Bitcoin ile ilgili paylaşımda bulunmayan Musk, yeniden sahalara döndü.

  Musk Bu Kez Daha Ilımlı Yaklaştı

  Özellikle Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak bir dönem DOGE’un çok ciddi değer artışları yaşamasına katkıda bulunan Elon Musk, Bitcoin ile ilgili olarak en son bir grafik şakası paylaşmıştı. Elon Musk’ın, BTC ile ilgili ses getiren son paylaşımında Musk, BTC ile Ethereum’un (ETH) düşüşe geçtiğini gösteren bir grafik MEM’i paylaşmıştı. Bu paylaşımdan sonra piyasada çok sert düşüşler yaşanınca Elon Musk bir kez daha eleştirilere maruz kalmıştı. Elon Musk bu kez daha ılımlı bir paylaşım ile tweet’inde Bitcoin’e yer verdi.

  The Chairman Klişe İfadeyi Kullandı

  20 Kasım tarihinde Elon Musk, telefonların olmadığı eski dönemleri anlatan bir MEM paylaştı. Elon Musk’ın bu paylaşımına, kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan The Chairman, Bitcoin maksimalistlerinin sık sık kullandığı “Bitcoin fixed this” (Bitcoin bunu çözer) ifadesiyle yanıt verdi. Daha önce Bitcoin maksimalistleri ile sıkı tartışmalara girmiş olan Elon Musk’tan da bu paylaşıma yanıt gecikmedi.

  Elon Musk’tan Esprili Yanıt

  Elon Musk, The Chairman’ın gönderme içeren “Bitcoin bunu çözer” yanıtına karşılık “Bitcoin kanseri tedavi eder” yanıtını verdi. Bitcoin topluluğunun hemen hemen her sorun karşısında kullandığı bu ifadeyi esprili bir şekilde dile getiren The Chairman’ın yanıtı sonrası, Elon Musk da böylece esprili bir yanıt vermiş oldu. Elon Musk’ın bu paylaşımı kısa süre içinde yaklaşık 25 bin beğeni aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle