Kripto Para

Multi-milyoner şirket BTC almadan duramıyor!

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, yeniden 30 bin dolarlı seviyelerde işlem görürken alım yapan şirketlerin haberleri de gündeme gelmeye başladı. Multi-milyon dolarlık şirketlerden biri olan Ark Invest, BTC varlıklarını arttırdığını duyurdu…

  Yönetimi altında 52 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan Ark Invest varlık yönetim şirketi, Bitcoin satın almadan duramıyor. Kripto para dünyasının en çok dikkat çeken kurumsal yatırımcılarından biri olan firmadan yapılan duyuru yine BTC destekçileri tarafından heyecanla karşılandı. 

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapmak için Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerini tercih eden varlık yönetim şirketi yeni bir duyuru yaptı. Buna göre firma, BTC varlıklarını arttırmak için 310 bin GBTC hissesi daha satın aldığını duyurdu. ARK Generation İnternet ETF’si (ARKW) için hisseleri, hisse başına 25 dolardan satın aldı. 

  Hiçbir Düşüşü Boş Geçmedi

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği BTC yatırımı yapan kurumsal firmalardan biri olan Ark Invest, sektördeki popülerliğini arttırıyor. Bitcoin alımı yapmadan duramayan şirket bu sayede BTC varlıklarının sayısını da her fırsatta arttırmayı sürdürüyor. Ark Invest, son yatırımında toplamda 8 milyon dolarlık GBTC hissesi satın aldı.

  Son dönemde yatay seyir izleyen Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına gerilemesi, Ark Invest gibi dev yatırım firmaları için büyük bir alım fırsatı oluşturdu. BTC fiyatında kritik desteğin altına düşüldüğü dönemde yüklü miktarda alım yapan kurumsal yatırımcılar, BTC fiyatı hızla toparlandığı için en doğru zamanda yatırım yapmalarıyla dikkat çekiyor.

  BTC Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  Multi-milyon dolarlık Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood; Square, Coinbase ve Grayscale ile yakın ilişkiler kurmasıyla da kripto para basınında adından söz ettirmeyi başarıyor. Wood bu sayede, şirketi kripto endüstrisinde tutarlı bir şekilde yükseltmeye ve gündemde tutmaya çalışıyor.

  Ark Invest, BTC fiyatı her düştüğünde aktif olarak alım yapmasıyla, kripto para analistleri ve uzmanlarının da dikkatinden kaçmıyor. Buna benzer bir düşüş olduğunda firma ARKW ETF için 1 milyon GBTC hissesi satın aldığını açıklayarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle