Kripto Para

DOGE artık en büyük 5 kripto paradan biri!

  Son dönemde hızlı yükselişiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Dogecoin (DOGE) piyasada değerini büyütmeye devam ediyor. En değerli kripto para birimleri listesinin 5. basamağına kadar yükselen DOGE yatırımcısına çok kazandırıyor…

  Kripto para piyasasında görülen büyük düzeltmeye rağmen kısa sürede toparlanıp yükseliş rallisini sürdüren Dogecoin (DOGE) yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere pek çok önde gelen kripto para projesinin fiyatında yaşanan düşüş DOGE’yi olumsuz etkilemedi.

  Kripto para piyasasının toplam değerinde azalma olmasına rağmen kendi hacmini günden güne yükselten DOGE, sonunda bu hareketinin mükafatını almaya başladı. En değerli kripto para birimleri listesinde 5. basamağın yeni sahibi olan DOGE hızlı yükselişine devam etmesiyle dikkat çekiyor. 

  Daha Önce Benzeri Görülmedi

  Geçtiğimiz dönemde bir gün içinde inanılmaz bir büyüme kaydeden Dogecoin, kripto para piyasası tarihinde eşi benzeri olmayan bir yükseliş destanı yazdı. Özellikle altcoin piyasasında tüm ezberleri bozan DOGE fiyatını gören yatırımcılar da FOMO’ya kapılarak kripto para projesine büyük ilgi gösterdi

  Altcoin yatırımcılarından gelen büyük taleple birlikte DOGE piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralar listesinde de sıralamayı değiştirmeyi başardı. Lider kripto para BTC’den sonra gelen ETH, BNB ve XRP ardından 5. sırayı DOGE aldı. 2017 yılında şaka amaçlı piyasaya sürülen kripto para birimi bu yükseliş hamlesi ile son olarak Tether (USDT) geride bıraktı. 

  Milyarder İsimlerden İlgi Görüyor

  Bir internet şakası olarak hayata geçen Dogecoin, kripto para piyasalarındaki son verilere göre yıl başından bu yana en çok kazandıran kripto para projesi olmayı başardı. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıp rekorlar da kırsalar DOGE kadar kazandıramadılar.

  Yatırımcısının yüzünü güldüren ve son 1 haftada yüzde 7.725 getiri sağlayan Dogecoin, kripto para piyasasında ünlü milyarder isimlerden de destek görüyor. Tesla CEO’su Elon Musk sık sık kripto parayla ilgili paylaşımlar yaparak yükseliş hareketlerini tetikliyor. Bunun yanı sıra kripto paralara ilgi duyan Snopp Dogg ve Gene Simmons gibi yıldızlar da DOGE destekçisi oldu.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle