Kripto Para

Elon Musk’a tepkiler giderek artıyor!

  Kripto para piyasası yorumcuları, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sektör üzerinde büyük etki yaratan rahat tavırlarına tepkili. Bitcoin fiyatı üzerinde etki kurmasıyla dikkat çeken Musk, ünlü isimlerin de tepkisini topladı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik, yatırımcıları ve sektör temsilcilerini de endişelendirmeye başladı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın BTC hakkındaki yorum ve paylaşımları, kripto para piyasasının geneli üzerinde ciddi bir etki bırakmaya devam ediyor. Son olarak Tesla'nın Bitcoin ödemelerini askıya alması, kripto piyasasında büyük bir kaosa neden oldu.

  Kripto para piyasasının önde gelen yorumcuları da Elon Musk’ın sektör üzerinde büyük bir etki yaratan rahat tavırlarından rahatsız oldu. Bitcoin madenciliği ve işlemlerinde özellikle kömür gibi fosil yakıtların giderek artan kullanımından endişelendiğini belirten Musk, son paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ünlü milyarder, Tesla şirketinin araç satın alımlarında önceden kabul ettiği Bitcoin ile ödeme yöntemini durdurduklarını açıkladı.

  Bitcoin Korku ve Hırs Endeksi

  Bu haberin kripto para basınında yer almasının ardından Bitcoin fiyatı çok kısa sürede ciddi oranda bir kayıp yaşadı. Bitcoin Korku ve Hırs Endeksi üzerindeki verilerde de büyük bir gerileme görüldü ve endeks hırs bölgesinden korku bölgesine doğru geriledi. Tesla’nın mart ayı sonunda BTC ödemelerini kabul etmeye başlaması, Bitcoin fiyatını geçtiğimiz aylarda uçuşa geçirmişti.

  Şimdi de tam tersi olarak hayal kırıklığı yaşayan Bitcoin destekçileri Elon Musk ve paylaşımlarına karşı tepki göstermeye başladı. Tesla ve Musk'ı kripto paranın fiyatını önce şişirerek sonra satmak ile suçlayan piyasa yorumcularının sayısı da giderek arttı. 

  Tepkiler Giderek Artıyor 

  Barstool Sports Kurucusu Dave Portnoy de Musk'ın BTC fiyatını kasıtlı olarak düşürmekle suçladı: “Musk, Oz Büyücüsü gibi kripto piyasasıyla oynuyor ve herkes onu izliyor. Dogecoin'i yükseltiyor, Bitcoin'i düşüyor, bu saçmalık! Elon, bir gün 'Şunu alın' diyip ertesi gün 'Almayın' dediğinde, sorumlu oluyorsun. İnsanların geleceği ve parasıyla oynuyorsun!”

  Independent Reserve CEO'su Adrian Przelozny de tepki gösteren isimler arasında yer aldı: “Bitcoin, yıllar boyunca devletlerin yasaklaması gibi birçok kötü haber ile mücadele etti. Hepsinde de iyileşme gösterdi. Uzun vadede Bitcoin'e hala çok olumlu bakıyorum ve bu duyurunun fiyat veya yaygınlığa önemli bir etki yapacağını düşünmüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle