Kripto Para

Balinalar durmuyor! Milyarlarca SHIB alındı

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Shiba Inu (SHIB), balinaların radarına girmeye devam ediyor. Kısa sürede fenomen hale gelen SHIB’in yatırımcısı olan dev balinalar, son 24 saatlik süreçte bakiyelerine %42’lik SHIB daha ekledi.

  Yılın ilk aylarında muazzam değer artışları ile tüm dünyada ilgi odağı haline gelen Dogecoin (DOGE), Mayıs ayında zirvesini gördü ve daha sonra durgun bir seyre geçti. Dogecoin’in yükseliş döneminde, Dogecoin’den esinlenen birçok kripto para birimi de piyasaya sürüldü. Bu şaka amaçlı ve köpek temalı kripto paralar arasında en çok ilgi çekenlerden biri de Shiba Inu (SHIB) oldu. Eylül ayı başlarında sert yükselişler yakalayan ve Eylül ayı sonlarında 0,000086 dolar ile ATH belirleyen SIHB, balinaların radarına girmeye de devam ediyor.

  Balinalar SHIB Üzerindeki Kontrollerini Arttırıyor

  Elde ettiği değer artışları ile bir dönem piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasına giren ve ardından 12. sıraya gerileyen Shiba Inu, gelen son geri çekilmeler ile birlikte 0,000040 dolar bandının altına sarktı. Ancak balina hareketlerini izleyen WhaleStats verilerine göre balinalar bu düşüşlere rağmen SHIB’den vazgeçmedi. Büyük oranda balinalar kontrolünde olan SHIB üzerinde balinalar hakimiyetini arttırmaya devam ediyor. Piyasadaki birçok uzman, balinaların SHIB üzerinde bu denli kontrol sahibi olmasını “tehlikeli” olarak yorumluyor.

  Cüzdan Başına Ortalama 2,5 Milyar SHIB

  WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre elinde SHIB bulunan en büyük 100 balina, toplam SHIB arzının %25’lik bölümüne sahip. Öte yandan WhaleStats verilerine göre elinde SHIB bulunan ve toplamda 3 milyar dolarlık token sahibi olan 2 büyük balina hesabı da toplam SHIB arzının %7’lik bölümüne sahip. Sitenin sağladığı bilgilere göre bu balina hesapları son 24 saatlik süreçte bakiyelerine %42’lik SHIB eklemesi daha yaptı ve böylece cüzdan başına ortalama SHIB sayısı da 2,5 milyara yükseldi.

  Balinaların Elinde Bulunan Diğer Kripto Paralar

  Elinde yüksek oranlarda SHIB bulunduran bu dev balina hesaplarının ayrıca Ethereum, American Born Doge, CRO, MANA, Enjin, OKB ve SHIBARMY gibi token’ları da tuttukları tespit edildi. Balinalar bakiyelerine SHIB eklemeye devam ederken, işlem hacmini büyük oranda belirleyen küçük ve orta ölçekli yatırımcıların sağladığı işlemlerde, SHIB işlem hacminde büyük düşüşler yaşandığı da tespit edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle