Kripto Para

Paribu borsası Papara ve İninal işlemlerine son veriyor

  Türkiye’nin kripto para sektöründe en popüler platformlarının arasında yer alan Paribu borsasından yeni bir açıklama yapıldı. Buna göre, Papara ve İninal üzerinden para yatırma ve çekme işlemlerine son verileceği duyuruldu…

  Yerli kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği kripto para borsalarından Paribu, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyuru yayınladı. Paribu kullanıcılarına yönelik yapılan duyuruda, Papara ve İninal işlemlerine son verileceği vurgusu yapıldı. Açıklanan saatte Papara ve İninal ile TL yatırma ve çekme işlemleriyle ilgili entegrasyon sonlandırılacağı için borsa kullanıcıları bu işlemleri gerçekleştiremeyecek.

  Paribu borsası, “Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları üzerinden yapılan işlemlerin sonlandırılması hakkında” başlıklı yeni duyurusunu tüm kullanıcılarının bilgisine sundu. Yapılan duyuruda yerli kripto para yatırımcılarının para yatırma ve çekme işlemleri hakkında çok önemli değişikliklere dikkat çekildi. 

  Paribu Borsasından Ödeme Kuruluşları Açıklaması

  Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu, önümüzdeki günlerde kullanıcılarının herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için gerekli açıklamayı yaptı. Paribu internet sitesi ve resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “16 Nisan 2021’de Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik”te 30 Nisan 2021’den itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşlarının kripto para işlem platformlarına ve bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemeyeceği belirtilmiştir.

  Bu nedenle Papara ve İninal ile TL yatırma ve çekme işlemleriyle ilgili entegrasyonumuz 29 Nisan 2021’de, saat 18.00’de sonlandırılacaktır. Kullanıcılarımız TL yatırma ve çekme işlemlerini Akbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Fibabanka üzerinden 7/24 gerçekleştirmeye devam edebilecektir. Diğer bankalar üzerinden gerçekleştirilecek işlemler ise EFT ve FAST saatleri ve limitleriyle yapılabilecektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle