Kripto Para

Elektrik santralinden örnek hamle! BTC üretimine geçti

  ABD’de 1987 yılından beri faaliyette olan hidroelektrik santrali, artık Bitcoin üretimi yapmaya başlamasıyla dikkat çekti. Kripto para basınında yer alan habere göre New York’un Mechanicville bölgesinde yer alan santral BTC madenciliğine başladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, bu pastadan pay almak isteyen şirket ve kurumların sayısı da hızla artıyor. Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasına sıkışmış olsa da yatırımcıların gözdesi olmayı sürdürüyor. 

  Kripto para birimlerine yapılan yatırımların yanı sıra Bitcoin madenciliği de son dönemde popülerlik kazandı. Bu süreçte son olarak New York’un Mechanicville bölgesinde yer alan santral, ürettiği elektriğin bir kısmı ile Bitcoin madenciliği yapmaya başladı. Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha konu hakkında açıklamalarda bulundu.

  Bitcoin Madenciliği Yapmak Daha Kazançlı

  Jim Besha, açıklamasında “Bunun dünyanın hala çalışan en eski yenilenebilir enerji tesisi olduğunu düşünüyoruz.” diyerek sektörün geleceği hakkındaki görüşlerini belirtti. Hidroelektrik tesisi, Bitcoin madenciliğinin elektriği National Grid’e satmaktan daha fazla para kazandırabileceğini düşünerek madencilik yapmaya başladı.

  Elde edilen verilere göre şirket National Grid’e enerji satışından kilovat başına 3 cent kazanıyor. Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, BTC madenciliğinin bu gelire kıyasla 3 kat daha kazanç sağladığına dikkat çekti. Yönetici, şu anda deneysel aşamada kripto para madenciliği yaptıklarını belirtti. 

  Yenilenebilir Enerjiyle BTC Madenciliği

  Kripto para yatırımcılarının da bildiği üzere Bitcoin madenciliği çok sayıda güçlü ekipman gerektiren ve enerjinin yoğun kullanıldığı süreçlerden meydana geliyor. Yenilebilir enerji kaynaklarının kullanılması durumunda sürecin daha faydalı ve kazançlı olduğu ortaya çıktı. Son olarak Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha da yenilebilir enerji kullanarak madencilik yapmanın bu iş için en ideal yöntem olduğunu söyledi. Şirketin önümüzdeki dönemde 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle