Kripto Para

El Salvador, BTC almak için daha fazla dip bekliyor!

  Bitcoin’i (BTC), dünyada yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, yeni Bitcoin alımları yapmak için daha büyük fiyat düzeltmelerini bekliyor. Konuya ilişkin Twitter’dan paylaşımlarda bulunan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, mevcut düzeltmeyi yeterli bulmadığını dile getirdi.

  El Salvador’da, Haziran ayı başlarında Kongre’ye sunulan Bitcoin (BTC) yasa tasarısı oy çokluğu ile kabul edildi. Daha sonra söz konusu Bitcoin yasası, 7 Eylül tarihinde resmen yürürlüğe girdi. 7 Eylül tarihinden bu yana El Salvador’da artık ABD doları ile birlikte yasal para birimi olarak Bitcoin de kullanılabiliyor. Attığı bu adımla dünyanın birçok noktasında eleştirilere maruz kalan ve bir o kadar da destek gören El Salvador, yeni Bitcoin alımları için Bitcoin’den daha büyük fiyat düzeltmeleri bekliyor.

  El Salvador 45 Bin Dolar Civarında 700 BTC Satın Almıştı

  Bitcoin’in hem El Salvador’da hem de dünyanın birçok farklı noktasında daha fazla benimsenmesinde aktif bir rol oynayan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 7 Eylül tarihinde yasa yürürlüğe girdikten sonra hükümetin Bitcoin alımları yapmaya başladığın açıklamıştı. El Salvador, bu kapsamda BTC 45 bin dolar seviyesinin altına düştüğünde 700 Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Ardından BTC, 20 Ekim tarihinde 67 bin dolar seviyesine kadar yükselerek yeni bir ATH belirledi. Bu fiyatın görülmesi üzerine Nayib Bukele, BTC adımı ile övünmeyi de ihmal etmedi.

  BTC ATH Yapınca, Bukele Esprili Paylaşımla Kendisini Kral İlan Etti

  BTC adımı yüzünden çok eleştirilen Nayib Bukele, BTC’nin yeni ATH belirlemesi ile birlikte Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Paylaşımda Bukele’nin kral olarak bir tahtta oturduğu görülüyordu. Yapılan satın alma işlemleri ile büyük kazançlar elde eden El Salvador’un, Bitcoin’deki ATH sonrası gelen %10’luk geri çekilmede de alım yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. Nayib Bukele, BTC fiyatı 60 bin dolar bandını gördüğünde bir paylaşımda daha bulundu.

  Bukele, Mevcut Geri Çekilmeyi Yeterli Görmüyor

  Nayib Bukele, Bitcoin’deki geri çekilme sonrası yaptığı paylaşımda bu fiyat düzeltmesinin hala çok küçük olduğunu ve yeni alımlar için daha büyük geri çekilmeleri beklediklerini dile getirdi. El Salvador’un BTC adımı her ne kadar yoğun eleştirilerle karşılaşmış olsa da şu ana kadar ülke, BTC sayesinde ciddi kazançlar elde etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle