Kripto Para

Ripple yöneticisinden NFT konusunda çarpıcı açıklama

  Kripto para dünyasının gelişim ve benimsenme hızı, her geçen gün katlanarak artıyor. Birkaç sene önce Microsoft kurucusu Bill Gates, para dünyası hakkında dikkat çekici açıklamalar yapmış ve dijital para birimlerinin paranın geleceği olacağını söylemişti. Teknolojinin her geçen gün kendini bir üst seviyeye çıkarmasından sonra bu ifadenin gerçekçiliği daha net görünmeye başladı.

  Kripto para birimlerinin, para sektöründe fark yaratacak ilerlemelere ulaşacağına dair çarpıcı açıklamaların bir diğeri de Ripple CTO’su David Schwartz’tan geldi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isim, yeni sistemlerin daha önceki merkezi çerçeveleri yıkıp öne geçeceğini kaydetti.

  “Blockchain Teknolojisi Eski Sistemleri Geçecek”

  Schwartz, para dünyasındaki merkezi yetkililerinin, geleneksel ödeme sistemleri yerine blockchain teknolojisini tam zamanında tercih ettiklerini söyledi. Ünlü yönetici, finans dünyasında gelecekte girdi ve çıktı uç noktalarıyla birlikte likiditenin metalaştırılacağını ifade etti: “Ripple için hayal edebileceğim en büyük başarı örneği, bizim için tamamen gereksiz olmaktır. Teknolojileri geliştirmek istediğimiz için değil, başarı örneğimizde gerekli oldukları için geliştiriyoruz.”

  Kripto para dünyasında son dönemde giderek artan Non Fungible Token (NFT) çılgınlığına da değinen Schwartz, bunların kripto para cazibesinin bir parçası olduğunu belirtti. Teknoloji konusunda iyimserliğini sürdüren Ripple CTO’su, NFT ekosisteminin merkeziyetsizliğe ve sansür direncine aldırış etmediğini ifade etti.

  “NFT’ler Gelecekte Büyük Sorunları Çözecek”

  NFT, teknolojinin nasıl çalıştığı konusunda endişeli olmayan bir hedef piyasaya sahip” diyen Schwartz bunun bir dereceye kadar böyle olması gerektiğine dikkat çekti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü yönetici gelecekte NFT’lerin pek çok büyük soruna çözüm üreteceğini söyledi. David Schwartz, kripto para piyasasının katılımcılarına devrim niteliğindeki teknolojilere erişim sunulması gerektiğini kaydetti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle