Elon Musk DOGE sessizliğini sonunda bozdu!

  2021 yılında gösterdiği açık destek ile Dogecoin’in (DOGE) çok ciddi yükselişler elde etmesine katkıda bulunan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk bir süredir DOGE konusunda sessizdi. Musk, DOGE’un ücret politikasını ciddi ölçüde değiştirebilecek bir teklife destek verdiğini göstererek bu sessizliğini bozdu.

  Dogecoin (DOGE) 2013 yılında Bitcoin (BTC) parodisi bir şaka coin’i olarak piyasaya sürüldü. O tarihten sonra neredeyse hiç hareket etmeyen DOGE, daha sonra 2021 yılında birdenbire piyasaların en çok konuşulan ve en çok değer kazanan kripto para birimlerinden biri oldu. Reddit oluşumu WallStreetBets ile ayaklanan DOGE, daha sonrasında arkasına açıkça Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın desteğini aldı. Bu sayede çok ciddi değer artışları yaşayan Dogecoin için Musk, bir süredir sessizliğini koruyordu ancak sonunda bu sessizliğini bozdu.

  Patrick Ledder Neden Bir Teklif Sundu?

  DOGE hakkında bir süredir açıklama ya da şaka yapmayan Elon Musk için, artık ilgisinin bittiği ya da azaldığı yönünde yorumlar gündeme geliyordu. Kendisini “Dogefather” olarak nitelendiren Musk, DOGE’un ücret politikasını ciddi ölçüde değiştirebilecek bir teklife destek verdiğini gösterdi. Söz konusu teklif ise Liberta Inc CEO’su Patrick Lodder’den geldi. Lodder’in Github üzerinde yayınladığı teklif; tavsiye edilen 1 Dogecoin ücretinin zincir üstü işlem eyleminden vazgeçirdiğini öne sürüyor.

  Patrick Ledder Ne Öneriyor?

  Buradan yola çıkan Patrick Lodder, Dogecoin ile işlem yapmanın Litecoin (LTC) ile işlem yapmaktan 5 kat daha pahalı olduğunu vurguladı. Lodder ayrıca DOGE’daki kayıpların algılarda çok daha yüksek olmasının da nedeni ile yatırımcıların birikimlerini borsalardan çekme konusunda isteksiz ve kararsız olduklarını da ifade etti. Lodder buradan yola çıkarak, “mevcut blok dahil etme ücretinin oranının 0,01 DOGE’a çekilmesi” teklifinde bulundu.

  Elon Musk Bu Teklife Destek Verdi

  Elon Musk, Lodder’ın bu teklifine destek verdiğini gösterdi. Daha önce Musk, DOGE’un Bitcoin’e karşı zafer kazanacağına inandığını da dile getirmişti. Ancak ölçeklendirme konusunda bunun nasıl mümkün olacağı kafa karıştırıyordu. Bu desteğiyle Musk, aslında bu konuya odaklandığını da göstermiş oldu. Musk’ın destek verdiği, Lodder’ın sunduğu teklif ücretleri 100 kat daha ucuza getirmeyi öneriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle