Kripto Para

Spot BTC ETF başvuruları onaylanacak mı? Uzmanlardan olumlu senaryo

  Kripto para sektöründe gözler BlackRock ve Fidelity gibi devlerin spot Bitcoin ETF başvurularına odaklandı. Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, bu başvuruların SEC tarafından nasıl yanıtlanabileceği üzerine tahminlerde bulundu. Beklentilerin artması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  Dünyanın en büyük finansal varlık yöneticisi BlackRock, kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) yönelik borsa yatırım fonu (ETF) çıkartmak için harekete geçen dev fon yönetim şirketleri topu yetkililere attı. Bu başvurunun onaylanıp onaylanmayacağına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karar verecek.

  Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, SEC’in spot BTC ETF başvurularına nasıl yanıt vereceği konusu üzerine tahminlerini açıkladı. Uzmanlar spot BTC yatırım fonunun onaylanmasına ilişkin beklentilerini giderek artmaya başladı. Deneyimli analistler birkaç ay önce yüzde 1 olarak gördükleri spot BTC ETF onayı ihtimalini birkaç hafta önce yüzde 50’ye çıkartmışlardı.

  Uzmanlar Beklentileri Yüzde 65’e Çıkarttı

  Bloomberg analistleri, son gelişmelerin ardından SEC tarafından spot BTC ETF onaylanmasına ilişkin beklentilerini yüzde 65’e yükseltti. James Seyffart ve Eric Balchunas, BlackRock ve Coinbase’in spot BTC ETF başvurularına dahil olmasının son görüşlerinde etkili olduğunu düşünüyor. Uzmanlar, SEC ve Grayscale Investment arasında Bitcoin tröstü konusunda devam eden yasal savaş ve SEC davasında önemli zafer kazanan XRP gibi kriterlere dikkat çekiyor.

  Spot BTC ETF’leri Aynı Anda Onaylanacak

  Finans dünyasının öne çıkan analistlerinden Seyffart, SEC’e yapılan diğer 8 spot BTC ETF Başvurusunu yakından takip ettiğini söyledi. Ayrıca uzmanın radarında Bitcoin tröstünü ETF’e dönüştürmek isteyen Grayscale de yer alıyor. Grayscale dava tarihlerinin zamanlaması konusunda tahminde bulunan uzmana göre SEC önce Grayscale’in başvurusunu reddedip ardından toplam 9 spot BTC ETF başvurularını aynı anda onaylayacak.

  Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Seyffart “Bu mevcut tezin dayanak noktası, Grayscale’in Federal mahkemede SEC’e karşı kazanacağı bir zaferdir. Bu da 4. çeyrekte bir SEC onay dalgası için işleri yoluna koyabilir mi? Her şey SEC Başkanı Gary Gensler’in burada ne kadar uğraşmak istediğine bağlı.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle