Kripto Para

Baby Doge, Alman kulübü ile ortaklığını duyurdu!

  Popüler şaka coin’lerinin futbol kulüpleri ile işbirlikleri devam ediyor. Ülkemizde Fenerbahçe ile Floki Inu (FLOKI) arasındaki örneğinden sonra benzer bir hamle de Almanya’nın Bundesliga ekiplerinden olan Hoffenheim’dan geldi. Hoffenheim, Baby Doge ile anlaşma sağladı. Buna göre Baby Doge, Hoffenhim için özel NFT’ler üretecek.

  Kripto para piyasalarında, 2021 yılında Dogecoin (DOGE) öncülüğünde şaka coin akımı başladı. Dogecoin’in ardından Shiba Inu (SHIB), Floki Inu (FLOKI) Dogelon Mars (ELON) ve Baby Doge (BABYDOGE) gibi birçok köpek temalı şaka coin’i piyasada ses getirdi. Süreç ilerledikçe, şaka coin’leri ile futbol kulüpleri arasındaki sponsorluk ve reklam anlaşmaları da artmaya başladı. Bunun bir örneği de ülkemizde Fenerbahçe ile Floki Inu arasında görüldü. Bu kez de benzer bir hamle Almanya’nın Bundesliga takımlarından Hoffenheim ile Baby Doge coin arasında gerçekleşti.

  NFT’ler, Promosyon Ürünleri ve Reklamlar

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde yaşanan çöküş, şaka coinlerin popülaritesine de ciddi anlamda bir darbe vurdu. Ancak bu durum, şaka coinlerinin sponsorluk anlaşmaları yapmasının önüne geçemiyor. Baby Doge ile Hoffenheim arasında yapılan anlaşmaya göre Baby Doge proje ekibi, Hoffenheim taraftarları için özel NFT’ler (non fungible token) ve promosyon ürünleri üretecek. Ayrıca Hoffenheim’ın iç saha maçlarında reklam panolarında Baby Doge reklamları yer alacak.

  Hoffenheim CEO’sunun Açıklamaları

  Hoffenheim CEO’su Denni Strich, yapılan anlaşma sonrası yaptığı açıklamada, NFT’ler de dahil olmak üzere birçok projeyi hayata geçireceklerini ifade etti. Strich açıklamasında “İnovatif ve lider bir marka olan Baby Doge ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Kulüp adına bir NFT koleksiyonu da üreteceğiz. Birçok proje bu anlaşma ile birlikte hayata geçecek” sözlerine yer verdi. Strich’in açıklamalarının yanı sıra bir açıklama da Baby Doge proje yöneticisi Mike Watson’dan geldi.

  Mike Watson’ın Açıklamaları

  Mike Watson ise yaptığı açıklamasında, topluluklarını genişletmek ve daha fazla kişiye ulaşmak adına bu tür anlaşmaların sayısını arttıracaklarını dile getirdi. Watson “Toplum merkezli bir proje olarak küresel erişimimizi büyütmenin yanı sıra birinci sınıf kuruluşlar ile ortaklıklar kurmaya çalışıyoruz. Bu anlaşma kendimizi spor dünyasına tanıtma adına önemli bir adım” sözlerine yer verdi. Anlaşmaların yanı sıra bu anlaşmayı Hoffenheim, resmi Twitter hesabından da duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle