Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Ağustos 2022

  Küresel piyasalarda risk iştahının yeniden artması, kripto para piyasasında ralliyi beraberinde getirdi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş trendi hız kazanırken popüler altcoinlerde kazançlar artıyor.

  11 Ağustos 2022 Perşembe gününde BTC ve önde gelen altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Uzun süredir düşüş trendine devam eden kripto para piyasası nihayet boğa sinyalleri yakmaya başladı. CoinMarketCap verilerine göre geçen ay 911 milyar dolar olan kripto para hacmi 1.13 trilyon dolara çıktı. Böylelikle piyasaya son 30 gün içinde 250 milyar dolar giriş oldu.

  Önde gelen Bitcoin madencilik şirketlerinden Genesis Digital Assets, 2022 yılının ilk altı ayında madencilik için 708 megawatt'lık kapasiteye ulaştı. Sektörde olumlu karşılanan bu haber sonrası New York merkezli şirket, yeni tesisler kuracağını duyurunca BTC’deki yükseliş hareketi hız kazandı. 

  Geçen hafta Coinbase borsasıyla ortak olan BlackRock, yeni bir kripto para hamlesiyle gündeme geldi. Toplamda 10 trilyon doların üzerinde varlık yöneten şirket direkt olarak Bitcoin'e odaklanan özel bir fon başlattığını duyurdu. Bu haber BTC’deki yükselişi destekledi. 

  Kripto para destekçisi Mark Cuban’a, Voyager yatırımcıları tarafından dava açıldı. Davacılara ünlü milyarder, Voyager'ın bir dolandırıcılık şirketi olduğunu bilmesine rağmen yatırımları teşvik etti.

  Altcoinlerde ise Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon ağındaki merkeziyetsiz uygulamaların sayısı, yıl başından bu yana yüzde 400 oranında arttı. Bu gelişme aynı zamanda MATIC fiyatına da olumlu yansıdı. 

  Teknoloji şirketi yöneticisi Dan O’Dowd, önce Elon Musk’a ardından da Dogecoin’e çattı. hedef aldı. Elon Musk’ın Cybertruck, Optimus insansı robot ve Tesla araçlarıyla alay eden ünlü yönetici Dogecoin’in de bir aldatmaca olduğunu söyledi. Bu açıklamalar DOGE topluluğundan sert tepki gördü. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen anlık verilere bakıldığında BTC’de yüzde 2.77 artışla 24.654 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Lider altcoin ETH yüzde 5 civarında artış gösterirken 1.913 dolara kadar tırmandı. BNB, XRP, ADA ve DOT fiyatlarında kademeli yükseliş devam ediyor. En fazla değer kazanan popüler altcoinler arasında SOL coin yatırımcılarını sevindiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle