Kripto Para

Anthony Hopkins’in başrol olduğu film NFT olarak geliyor

  Kripto para sektörü büyüdükçe dokunduğu alanlar da genişlemeye devam ediyor. Son dönemlerde popüler hale gelen NFT’ler (non-fungible-token) bu kez de dünya sinemasında kendini göstermeye hazırlanıyor. Dünyaca ünlü oyuncu Anthony Hopkins’in ismi NFT ile anılıyor.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında çok ciddi büyüme elde etmesi ile birlikte sektörün kapsadığı tüm alanlar da daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı ve bunların arasında en dikkat çekenlerden biri NFT (non-fungible-token) sektörü oldu. Geçtiğimiz yıl oldukça mütevazı boyutlarda ticari işlem hacimlerinde gezinen NFT ürünler, 2021 yılında milyonlarca dolar ticaret hacimlerine ulaştı. Spor, siyaset, müzik ve görsel sanatlar gibi birçok alandan ünlü isimlerin de dahil olduğu NFT sektörünün ismi bu kez de dünyaca ünlü oyuncu Anthony Hopkins ile anılmaya başlandı.

  Sıfır Temas Filmi NFT Olarak Çekildi

  Tüm dünyada 1991 yılında beyazperdeye damgasını vuran Kuzuların Sessizliği filmi ile adını duyuran Anthony Hopkins’in başrol olarak yer aldığı “Sıfır Temas” filmi NFT olarak prömiyer yapmaya hazırlanıyor. Daha önce NFT’ler ile düşük bütçeli bazı filmlerde denemeler yapılmıştı. Ancak bu denemeler beklenen etkiyi yaratmamıştı. Ancak bu kez Sıfır Temas filminin NFT prömiyeri ile büyük ses getirmesi bekleniyor.

  NFT Yöntemi ile Korsan Film Sektörü Sekteye Uğrayacak

  Sıfır Temas filminin yönetmeni Rick Dugdale, bu NFT adımının sinema dünyasına yeni bir soluk getireceğini söyledi. Dugdale, ayrıca bu adım ile birlikte korsan film sektörünün de sekteye uğrayabileceğini ifade etti. Dugdale’e göre, NFT’ler sayesinde söz konusu filmler sadece gerçek alıcıların karşısına çıkacak ve bu filmleri o alıcılardan başka kimse alamayacak. Böylece filmin korsan versiyonu piyasaya sürülemeyecek.

  Sıfır Temas Filmi Nasıl Çekildi, Nerede Gösterime Girecek?

  Başrolünde, Kuzuların Sessizliği filmindeki “Hannibal Lecter” karakteri ile akıllara kazınan Anthony Hopkins’in yer alacağı Sıfır Temas (Zero Contact) filmi, hala devam etmekte olan pandemi nedeni ile Zoom platformu üzerinden 17 mekanda çekildi. Aksiyon tarzında prömiyer yapacak olan filmin NFT platformu olan Vuele’de gösterime girmesi bekleniyor. Büyük ses getireceğe benzeyen film, aynı zamanda sinema sektörü tarafından da güvence altına alınacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle