Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 1 Ekim 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizliklerin devam ettiği dönemde Bitcoin (BTC) fiyatındaki volatilitenin azalması dikkatlerden kaçmıyor. Lider kripto para birimi BTC’deki hareketlilik piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

  1 Ekim 2022 Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC fiyatının 20.000 doların altında seyretmesiyle birlikte, zararına satışların tüm yıl boyunca yapılan alımlara denk seviyeye ulaştı. Zincir üstü analiz platformu CryptoQuant raporunda “Bu tür kapitülasyonlar genellikle ayı piyasasının son aylarında görülüyor. Yani yakın zamanda dip formasyonıu görebiliriz.” ifadelerinin yer alması yatırımcıları heyecanlandırdı.

  ABD'li Senatör Bill Hagerty, kripto para borsalarını SEC’in yaptırımlarından koruyacak yasa tasarısı sundu: “İzinsiz bir yaklaşımı destekleyen teknolojinin zaman içinde önemli ölçüde iyileşmesi mümkündür, bu da onu bir CBDC sisteminde kullanılmaya daha uygun hale getirebilir." Bu hamle sektör açısından olumlu karşılansa da BTC fiyatına olumlu yansımadı.

  Inca Digital CEO'su Adam Zarazinski, kripto inovasyonunun bir ulusal güvenlik meselesi olduğunu öne sürdü: “Kripto yeniliğini teşvik etmenin ve ABD’de yeni şirketlere sahip olmanın, ülkede ulusal güvenlik için bir zorunluluk olduğu konusunda yaygın bir görüş var.”

  Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, hızla büyüyen kripto para sektörünün bankacılık sektöründe geçişi ile endişelendiğini dile getirdi: “Kripto paralarındenetim ve düzenlenmesinin evrimini düşündüğümde, kendime şu anda hızla gelişen ortamda kuralların açık olup olmadığını ve meşru bir amaca hizmet edip etmediğini soruyorum.”

  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Terra ekibinin ellerindeki yüklü miktarda Bitcoin ile manipülasyon yaptığını iddia etti. Buterin, Terra’nın sistemini kötü ekonomi olarak tanımlarken bu açıklamalar altcoin topluluğunda yeni bir tartışma yarattı.

  ABD Vadeli İşlemler Kımisyonu, Digitex türev borsası kurucusu Adam Todd’a lisanssız bir şekilde hizmet verdiği gerekçesi ile dava açtı. Ayrıca, Digitex’in etkin müşterini tanı (KYC) gerekliliklerine uymadığını öne sürdü.

  Günün Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 0.66 kayıpla 19.300 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH, BNB, ADA fiyatlarındaki kademeli düşüş sürüyor. İlk 10 listesindeki popüler altcoinlerden SOL coin fiyatındaki kayıplar yüzde 2’yi aşarken piyasadan pozitif ayrışan DOGE ise yüzde 2’den fazla artış gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle