Kripto Para

Miami Belediye Başkanı kripto yatırım planını açıkladı

  Kripto para sektöründe etkin bir isim haline gelen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, yatırım planlarında Bitcoin (BTC) dışında hangi kripto para biriminin olduğunu açıkladı. Suarez, geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e yönelik olumlu açıklamalarıyla birçok kez gündeme gelmişti.

  Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, 2020’nin sonlarından bu yana kripto para sektöründe adından söz ettiren bir isim. Bitcoin (BTC) 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını kırarak büyük ralliyi başlattı ve bu aşamadan sonra birçok isim BTC adına olumlu açıklamalarda bulunmaya başladı. Ancak Suarez, bundan da öncesinde BTC ile ilgili araştırmalar yaptığını ve BTC’nin “yararlı” bir varlık olabileceğine inandığını ifade etmişti. Ardından birçok olumlu açıklamada daha bulunan Suarez, CNBC röportajında yatırım yapmayı planladığı varlıklardan söz etti.

  Yatırım Planları Arasında Ethereum da Var

  Suarez, amaçlarının Miami şehrini “Bitcoin dostu şehir” haline getirmek olduğunu ifade etmişti. Öte yandan belediyenin rezervlerinde buğday varken, rezervlerde Bitcoin olmasının da bir sakıncasının olmadığını dile getirmişti. Belediyede çalışanların isteğe bağlı olarak BTC ile maaş almasının da önünü açmak istediklerini daha önce dile getiren Suarez, böylece BTC konusunda aslında safını birçok kez net şekilde göstermişti. Yani Suarez’in yatırım planlarında Bitcoin olması şaşırtıcı bir durum değildi. Suarez, röportajda BTC’nin yanı sıra yatırımları arasında Ethereum (ETH) da olduğunu dile getirdi.

  Başkan Gelecekte Yatırım Yapmayı Düşünüyor

  BTC destekçisi olduğu bilinen Francis Suarez, aynı zamanda Miami’de kripto para konusunda düzenleme çalışmaları yürütüyor. Röportajda kripto paralardaki volatiliteyle ve Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile ilgili açıklamalarda da bulunan Suarez’e son düşüşlerden sonra yatırım yapıp yapmadığı soruldu. Başkan, henüz yatırım yapmadığını ancak gelecek dönemlerde yatırım yapmayı düşündüğünü dile getirdi.

  “Eyalet Yasasının Değişmesi Gerekebilir”

  MicroStrategy gibi birçok kurumsal şirket, Bitcoin yatırımları ile 2021 yılında çok ciddi karlar elde etti. Üstelik son düşüşler de göz önünde bulunduğunda, aylar önce BTC almış olan tüm kurumsallar şu an kazançlı durumda. Belediye rezervlerine BTC ekleme konusunda Suarez “Şu an fiat olmayan varlıklara izin verilmiyor. Bu nedenle eyalet yasasında değişiklik gerekebilir.” dedi. Suarez ayrıca piyasadaki, Elon Musk’ın tweetleri gibi nedenlerle oluşan volatilitenin kendi kendine çözüme kavuşması gerektiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle