Kripto Para

DOGE ve SHIB, piyasaya en çok yatırımcı çeken token’lar oldu!

  Kripto para piyasaları 2021 yılında ilk 6 ayda yatırımcı nüfusunu ikiye katladı. Ocak 2021’de yaklaşık 100 milyon olan kripto para yatırımcı sayısı, Haziran’da 221 milyonu aştı. Elde edilen son veriler, yatırımcıları bu süreçte piyasaya en çok da köpek temalı “şaka” coin’lerinin çektiğini gösteriyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi bir büyüme ile karşılaştı. Ana akımda gittikçe daha sık şekilde yer almaya başlayan kripto paralar, dünyanın hemen hemen her yerinde ciddi benimsemelerle karşılaşınca, piyasaların genişlemesi de kaçınılmaz oldu. Kurumsal şirketlerin piyasalara kripto para yatırımlarıyla girmesi bu konudaki en büyük etkenlerden biri olurken, elde edilen son veriler ilginç detayları ortaya çıkardı. Kripto para piyasalarının 2021 yılındaki ciddi büyümesinde, köpek temalı “şaka” coin’lerinin büyük pay sahibi olduğunu gösteriyor.

  Kripto para piyasalarındaki kullanıcı sayısı, Haziran 2021’de Ocak ayındaki sayıya göre iki katından fazlasına çıktı. Ocak 2021’de yaklaşık 100 milyon olan kripto para yatırımcı sayısı, Haziran 2021’de 221 milyonu aştı. Bu muazzam artışın arkasındaki en büyük pay sahiplerinden ikisinin ise Dogecoin (DOGE) ile Shiba Coin (SHIB) token’larının olduğu ortaya çıktı. Gelen son bilgilere göre, yatırımcı sayısının çok ciddi artış gösterdiği dönemde, yatırımcılar en çok da DOGE ve SHIB token’larına yöneldi.

  Yatırımcılar Köpek Irkı İsimli Token’ları Tercih Etti

  Kripto para yatırımcı sayısının iki katından fazla arttığı süreçte, kaldıraçlı işlemler çoğaldı ve milyonlarca yatırımcı piyasada kazanç sağlamaya çalıştı. Ancak bu işlemlerde yatırımcıların teknoloji kökenli ya da ciddi altyapılara sahip olan kripto paralar yerine köpek ırklarının isimlerini taşıyan ve piyasaya “şaka” coin’i olarak sürülen DOGE ve SHIB token’larına yönelmiş olması, bu token’ların yatırımcılarına sağladığı kazancın etkilerini gözler önüne seriyor.

  DOGE ve SHIB, Sakinleşen Piyasada Değer Kaybetti

  Hem DOGE hem de SHIB, Nisan 2021 döneminde tarihi zirvelerine ulaşmayı başararak piyasa değerleri ile en büyük 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı. Bu dönemde DOGE 0,80 dolar seviyesine kadar, SHIB de 0,00003 dolar seviyesine kadar ulaştı. O dönemden bu yana suların durulmaya başladığı piyasalarda DOGE 0,20 dolar bandına, SHIB de 0,000000000056 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerilemeye rağmen DOGE, en büyük 10 kripto para birimi arasında yer almaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle