DOGE’un düşüşü başlangıç mı? Musk bile durduramayacak!

  Kripto para piyasalarının 2021 yılındaki en popüler kripto paralarından biri haline gelen Dogecoin (DOGE) için çift yönlü ve uç tahminler gelmeye devam ediyor. 8 Mayıs tarihinde tüm zamanların rekoruna ulaştıktan sonra %60’tan fazla değer kaybeden DOGE için analist Tyler’a göre bu düşüş daha başlangıç.

  2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimlerinden biri Dogecoin (DOGE) oldu. Reddit’te bir araya gelen WallStreetBets topluluk oluşumunun hedefine Dogecoin’i almasından sonra Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da açık destek vermesiyle birlikte DOGE şahlandı ve hiç umulmadık seviyelere yükseldi. Ancak bu süreçte Dogecoin’in düştüğü zaman da çok sert düşeceğini söyleyen birçok isim oldu. Şimdi ise DOGE için çok sert düşüş bekleyen isimlere Twitter’da “Tyler” ismi ile popüler olan ünlü analist dahil oldu.

  Tyler’a Göre DOGE’un %60’lık Düşüşü “Henüz Başlangıç”

  Dogecoin 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Aynı zamanda piyasa değerindeki artışla bu tarihte DOGE, piyasanın en büyük 4. kripto para birimi olmayı başardı. Ancak aradan geçen süreçte DOGE’un %60’tan fazla değer kaybı yaşadığı görülüyor. Ünlü analist Tyler, bu düşüşün “henüz başlangıç” olduğunu iddia ederek yeni bir felaket senaryosunu ortaya koydu. Tyler’a göre DOGE serbest düşüşe geçtiğinde önünde kimse duramayacak.

  Tyler’a Göre Düşüşü Elon Musk Bile Durduramayacak

  Tyler’a göre Dogecoin’de dip seviyeler görülecek ve kimse bu düşüşü durduramayacak. Tyler burada Elon Musk’a da bir gönderme yaptı. Ardından Musk ile ilgili konuşan Tyler, Musk’ın sadece dip seviyeyi daha da aşağı çektiğini iddia etti. Tyler’a göre Dogecoin fiyat grafiğinde “omuz baş omuz” formasyonu görülecek ve fiyat 0,05 dolara kadar çekilecek. Tyler’ın tahminlerine göre Elon Musk bile bu düşüşü durduramayacak.

  Dogecoin, 2013 yılında piyasaya Bitcoin’in (BTC) parodisi olarak şaka amacıyla sürüldü. 2021 yılında ise DOGE parabolik bir yükseliş elde ederek %15.000’den fazla değer artışı yaşadı. Elon Musk’ın Dogecoin’e açık destek vermesi, bu ciddi yükselişi tetikleyen en önemli unsurlardan biri olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle