Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 18 – 25 Aralık 2021

  Kripto para piyasası genelinde yeniden yükseliş hareketleri görülürken, yatırımcıların yüzü gülmeye başladı. BTC ve ETH öncülüğünde toparlanma sinyalleri gösteren kripto para piyasasında geride kalan haftada hızlı yükselişler yapan altcoinler dikkat çekti.

  18 Aralık ile 25 Aralık 2021 tarihleri arasında popüler altcoinler dışında bazı altcoin fiyatlarında boğa rallileri yaşandı. Bu tarihler arasında yatırımcısına haftalık en çok kazandıran altcoin projeleriyle ilgili gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  NEAR Protocol (NEAR)

  Son 7 gün içinde altcoin piyasasında yatırımcısına en çok kazandıran proje NEAR Protocol (NEAR) oldu. NEAR coin fiyatı geçtiğimiz haftadan bu yana yüzde 78.36 oranında artış gösterdi. En yakın rakibine bile ciddi fark atan NEAR coin fiyatındaki yükseliş yatırımcılarını sevindirdi. Bu yükselişte NEAR Protocol ekibinden gelen duyurular etkili oldu. 

  NEAR Protocol, Terra'nın UST stablecoin'ini NEAR ve Aurora'ya entegre edeceğini duyurdu. Entegrasyon haberi, NEAR tokenlerinin değerinin üzerinde bir artışla hızla yükselmesine yol açtı. Entegrasyon, Terra'nın yüksek hızlı NEAR ağı tarafından desteklenen UST Stablecoin'lerini gösterdi. 

  Önde gelen DeFi protokolleri Rose ve NearPad arasında duyurulan bir ortaklık sayesinde ortaklık kuruldu. NearPad, Rose ve Terra arasındaki ortaklık, UST belirtecinin NEAR ve Aurora'daki yeni ekosistemler için kullanılabilirliğini görecek. Kullanıcılar ayrıca varlıkları doğrudan Terra'dan Aurora'ya köprülemek için Allbridge'i kullanabilir. Alternatif olarak, bir dizi başka desteklenen zinciri de kullanabilecekler. 

  Fantom (FTM)

  Yerli kripto para yatırımcılarının da cüzdanlarında yer verdikleri Fantom (FTM), haftanın en çok kazandıranları listesinde 2. sırayı kaptı. FTM coin fiyatında son bir haftalık süreçte yüzde 39.10 oranında değer artışı yaşandı. Popüler altcoin projelerine kıyasla çok daha başarılı bir performans gösteren FTM coin, bu hamlesiyle yatırımcılarını sevindirdi. 

  Kripto para uzmanları FTM yükseliş hareketinin arkasındaki sebepleri inceledi. Bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Fantom tabanlı DeFi projesi Grim Finance'ten 30 milyon dolar çaldı. Projenin akıllı sözleşmelerinde bir yeniden giriş hatasından kaynaklanan saldırının ardından, Grim Finance'in kilitli toplam değeri 98,9 milyon dolardan 4,2 milyon dolara düştü. 

  Fantom üzerine kurulu bir DeFi protokolü olan Grim Finance, 30 milyon dolarlık bir hack'in hedefi haline geldi. Buna rağmen geride bıraktığımız haftada Fantom hızlı yükseliş trendini korumayı başardı. FTM coin fiyatında görülen rallinin ardından haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri oldu. 

  Aave (AAVE)

  Hızlı yükseliş hareketleri ile dikkat çeken Aave (AAVE) projesi, haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri oldu. AAVE fiyatı son 7 günlük süreç içinde yüzde 37.81 oranında arttı. Değerini yükselten AAVE coin böylelikle yatırımcılarının da beklentilerine yanıt vermeye başladı. Piyasa genelinde belirsizlikler devam ederken AAVE fiyatındaki bu yükseliş yatırımcıları memnun etmeye yetti. 

  Aave (AAVE), kullanıcıların getiri elde etmenin bir yolu olarak ödünç vermelerine veya başka bir varlık ödünç almak için teminat olarak rehin vermelerine olanak tanıyan bir DeFi ödünç verme protokolüdür. DeFi sektörü 2021'in başlarında talep görünce, desteklenen geniş kripto varlıkları ve bazı iyi finanse edilen oyuncuların desteği sayesinde AAVE topluluk favorisi olarak ortaya çıktı.

  2021 yılı boyunca, AAVE coin, ikinci katman ölçekleme çözümü olan Polygon ve popüler bir zincirler arası blok zinciri ağı olan Avalanche için destek ekleyen AAVE v2'nin piyasaya sürülmesiyle yeteneklerini ve erişimini genişletti. Bu başarılı performansın ardından AAVE coin yıl sonu rallilerine hız kazandırmaya devam ederek yatırımcılarını sevindiriyor.

  Terra (LUNA)

  Son dönemin en çok dikkat çeken ve başarılı bulunan projelerinden Terra (LUNA) bu hafta da çok kazandıranlar listesinde yer almayı başardı. Yerli yatırımcıların da radarına takılan LUNA coin boğa rallisi ile en değerli 10 kripto para birimi içine adını yazdırdı. LUNA coinin bu hafta yüzde 33.77 oranında değer kazanmasının arkasındaki sebepler uzmanlar tarafından incelendi. 

  DeFi Llama'dan alınan verilere göre, yeni merkezi olmayan borsa, Terra ekosistemine bir milyar dolardan fazla para kazandırdı ve bu rakamın yüzde 50'sinden fazlası LUNA tokenlerinden oluştu. Bu veriler kripto para basınında geniş yankı bulduktan sonra LUNA coin fiyatına olumlu yansıdı. 

  Yatırımcılar kilitten bedava para kazanmak istedikleri için bariz bir şekilde LUNA coin satın almaya başladı. Bu, yatırımcıların hareketlerini şekillendirirken böylece LUNA arzını piyasadan çıkardığı görüldü. LUNA son haftalardaki başarılı performansı ile en değerli ilk 10 kripto para birimi listesinde yer almayı başardı. 

  SushiSwap (SUSHI)

  Merkeziyetsiz borsalar arasında popülerlik kazanan SushiSwap (SUSHI) haftalık başarılı performansı ile adından söz ettirdi. SUSHI coin fiyatı yüzde 30’dan fazla değerlenmesiyle yatırımcıları sevindirdi. 18 Aralık’tan bu yana kademeli yükseliş hareketlerine devam eden SUSHI coin de yatırımcılarını memnun etti. 

  Dünyanın önde gelen web tarayıcısı Opera tarafından yapılan bir duyuru SUSHI coin fiyatına da olumlu yansıdı. Entegrasyon sayesinde Opera kullanıcıları, Polygon merkezi olmayan uygulamalarına veya Sushiswap, Curve ve Aave gibi DApp'lerin yanı sıra Decentraland, OpenSea ve TheSandbox gibi blockchain oyunlarına ve değiştirilemez token platformlarına erişebilecekler.

  Opera Mobile'ın başkan yardımcısı Jorgen Arnese, yeni entegrasyonun "kripto meraklılarının karşılaştığı en büyük zorluğun" ortadan kaldırılmasına yardımcı olacağını söyledi. Yüksek gaz ücretleri ve yavaş işlem hızlarını ortadan kaldıran bu entegrasyon SUSHI coin fiyatında da yükseliş hareketlerini hızlandırdı. 

  The Sandbox (SAND)

  Metaverse dünyasının en çok dikkat çeken projelerinden The Sandbox (SAND) bir süredir kendisinden beklenen atılımı gerçekleştiremiyordu. Piyasa genelinde olumlu sinyallerin görülmesiyle birlikte SAND coin hızlı fırladı. SAND coin fiyatı yüzde 28.68 oranında değer kazanarak haftalık en çok kazandıran altcoin projelerinden biri oldu. 

  Küresel PricewaterhouseCoopers (PwC) organizasyonunun uluslararası bir yan kuruluşu olan PwC Hong Kong, Perşembe günü popüler dünya The Sandbox'ta LAND'in satın alınmasıyla metaverse alanında ortaya çıktığını duyurdu. Bu duyurunun ardından SAND coin fiyatı çok hızlı bir yükseliş hareketi başlattı. 

  Varlığının maliyeti açıklanmamasına rağmen, PwC Hong Kong'un muhasebe ve vergi dahil olmak üzere yeni nesil profesyonel hizmetleri kolaylaştırmak için bir Web 3.0 danışma merkezi inşa etmeyi planladığı belirtildi. Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan bu gelişmeyle birlikte SAND coin fiyatındaki yükseliş hız kazandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle