XRP tekrar 3 dolara ulaşabilir!

  Son günlerin en çok konuşulan kripto paraları arasına yer alan XRP, son 7 günlük periyod içinde yüzde 55 oranında yükseliş gösterdi. XRP’nin gösterdiği bu yükseliş yeniden 2017 yılındaki 3 dolarlık seviyesine ulaşabilir mi tartışmalarını da beraber getirdi. Ripple şirketinin hamleleri ve XRP’nin güçlü duruşu ise önceki ATH’sine ulaşabileceğini gösteriyor.

  Destekçileri kadar karşıtları da bulunan XRP, son bir hafta içinde BNB ile beraber kripto para piyasasının en çok dikkat çeken kripto paraları arasında yer alıyor. BNB’nin yüzde 65 oranında yükseldiği bu 7 günlük periyod içinde XRP ise yüzde 55 oranında yükseliş gösterdi. 2017 yılından bu yana gösterdiği performans ve direnç ile diğer kripto paralardan farklı bir noktada yer alan XRP’nin yeniden yükselişe geçip geçemeyeceği ise merak ediliyor.

  2017 rallisinin ardından bu sene birçok kripto para eski ATH’sine ulaştı hatta yeni rekorlar kırdı. Bu süreçte XRP ise diğer kripto paralardan farklılaştı ve değil rekor kırmak, 3 dolar seviyesinde eski ATH’ine bile ulaşamadı. XRP’deki bu değişiklik üzerinde en çok da 2020 yılının sonunda başlayan Ripple SEC davası etkili oldu. XRP yaşadığı olumsuz gelişmelere rağmen üst seviyeleri zorlamaya devam ediyor.

  Ripple başarıları XRP yükselişine hız kazandıracak

  Ripple SEC davasında son günlerde Ripple lehine gelişmelerin yaşanması ve XRP’nin yeniden yatırımcıları çeken bir kripto para haline gelmesi ile kripto para yükselmeye başladı. Dava sürecinde SEC’nin Ripple aleyhine iddialarını kanıtlayamaması ve Ripple SEC’e karşı zaferler kazanmaya başlaması, davanın düşme ihtimalini güçlendirdi. Ripple’ın doğru hamleleri ve davadaki olumlu gelişmeler XRP fiyatını arttırdı.

  Dava sürecindeki gelişmelerle bağlantılı olarak XRP yatırımcıları ise son dönemlerde satın alma işlemlerini arttırmaya başladı. Diğer kripto paralar için bu şekilde olmasa da satın alımların artması ile XRP fiyatları da artmaya başladı.

  XRP’nin önceki ATH’sine ulaşması mümkün 

  XRP’nin son 7 günlük periyod içinde yaşadığı yükseliş ve izlediği yol değerlendirildiğinde birçok analist kripto paranın doğru yolda olduğunu düşünüyor. Kripto para uzmanları sürecin bu şekilde devam etmesi durumunda XRP’nin 2017 yılındaki ATH’si olan 3 dolar seviyesine yeniden ulaşabileceğini hatta yeni rekorlar kırabileceğini iddia ediyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle