Kripto Para

Twitter CEO’su BTC odaklı bir sonraki adımını açıkladı

  Kripto para dünyasının en tanınmış isimlerinden biri haline gelen Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ünlü isim, şirketinin Bitcoin’e yönelik yeni adımlarını duyururken sektörde heyecan yarattı…

  Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter CEO’su Jack Dorsey, aynı zamanda Bitcoin (BTC) destekçisi olarak tanınıyor. Kripto para sektöründe isminden söz ettiren fintech şirketi Square’in de yönetimini üstlenen Dorsey, yeni açıklamalarıyla gündem olmayı başardı. 

  Geçtiğimiz aylarda Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansında öne çıkan isimlerden olan Jack Dorsey, açıklamalarıyla dikkat çekmişti. “Hayatımın sonuna kadar şirketlerim ve ben Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağız” diyen Dorsey, şirketinin yeni adımlarını duyurdu. Kripto para dünyasında daha fazla kendini göstermeye başlayan yöneticinin açıklamaları toplulukta büyük heyecan yarattı.

  BTC Odaklı Hizmetleri Kolaylaştıracak

  Merkeziyetsiz, izin zorunluluğu olmayan bir mobil cüzdan geliştirmek için harekete geçtiğini söyleyen Jack Dorsey, dün yeni paylaşımlar yaparak dikkat çekti. Ünlü yönetici, Square şirketi üzerinden merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir projenin geliştirme aşamasına devam ettiklerini söyledi:

  “Square, tek amacı merkeziyetsiz finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık kaynaklı geliştirici bir platform oluşturacak. (Seller, Cash App ve Tidal ile birlikte). İlk odak noktamız Bitcoin, projenin adı ise TBD olacak. Donanım cüzdan projemizde olduğu gibi bunu da tamamen herkese açık şekilde yapacağız. Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak. Takımın oluşturulmasında ve liderlik edilmesinde Mike Brock bulunacak.”

  The B Word Heyecan Yarattı

  Kripto para topluluğunda büyük bir BTC destekçisi olarak anılan Jack Dorsey, yeni projeleri ile topluluğu heyecanlandırmayı başardı. Twitter ve Square CEO’su tarafından organize edilen The B World etkinliğine sayılı günler kalmasıyla gündem oluyor. 21 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte kripto para piyasasının önemli isimlerinden Tesla CEO’su Elon Musk da yer alacak. İkilinin karşılaşması bu etkinliğin odak noktası haline gelecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle