Kripto Para

ABD Hazine Bakanı’ndan SEC’e sonsuz destek!

  Kripto para piyasalarını birbiri ardına açtığı iki dava ile altüst eden SEC’e bir destek ülke içinden geldi. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda Binance ve Coinbase’e dava açan SEC’e destek verdi!

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) düzenleyici kurumları ile kripto para endüstrisinin üzerine gelmeye devam ediyor! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’e dava açtı! ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ise SEC’e konu ile ilgili yaptığı açıklama ile destek çıkarak kripto endüstrisinin gerginliğini artırdı!

  “Düzenleyici Kurumların Kripto Eylemlerini Destekliyorum”

  Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, şaşırtıcı olmayan şekilde SEC’in eylemlerine destek verdi. “SEC başta olmak üzere düzenleyici kurumların kripto ile ilgili eylemlerini destekliyorum” ifadelerini kullanan Yellen, bu tutumu kurumların yatırımcıları korumak için yetkileri dahilinde aldığı gerekli aksiyonlar olarak nitelendirdi.

  Geçtiğimiz aylarda iflas eden FTX sonrası kripto sektöründeki yasal boşluklardan bahseden Yellen, Kongre’nin bu konu hakkında elini çabuk tutmasını istiyor. Açıklamaları ile kripto karşıtı olarak nam salan Yellen, SEC’ten farklı olarak bir de ek kripto yönetmeliği çıkartılması konusunda fikir beyan etti!

  “Ek Kripto Yönetmeliği Çıkarılmalı”

  SEC’e destek veren ABD Hazine Bakan Janet Yellen, CNBC’deki Squawk Box programına yaptığı konuşmada sözü ek kripto yönetmeliğine de getirdi. Kripto para piyasalarının daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyleyen ve bunu her fırsatta dile getiren Yellen, kurum olarak sektörle ilgili çeşitli riskleri daha önceden tespit ettiklerini ifade etti.

  “Ek düzenlemelerin devreye alınması için Kongre ile işbirliği yapmak istiyoruz” diyen Yellen, kripto endüstrisinde bazı hukuki boşlukların bulunduğunu kabul etti. Yellen, bu risklerin ise ek düzenlemelerle kapatılabileceğine yönelik inancını bir kez daha tekrarladı.

  Garlinghouse’dan Binance ve Coinbase Davasına Farklı Bir Değerlendirme!

  Öte yandan kendisi ve yönetimindeki şirketi SEC ile davalı olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC tarafından Binanve ve Coinbase’e açılan davayı farklı bir şekilde değerlendirdi. Gary Gensler yönetimindeki SEC’in FTX iflasını önleyemediğini hatırlatan Garlinghouse, SEC’in bu nedenle iki dev borsanın üzerine gittiğini savundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle