DIA Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, Michael Van de Poppe gibi ünlü analistlerin yakın takibinde olan DIA Coin'den söz edeceğiz. DeFi ile en yakın ilişkili altcoin birimlerinden DIA Coin nasıl alınır, dezavantajları ve avantajları neler, geleceğinde hangi koşullar mümkün olabilir sorularına yanıt arayacağız.  

  DIA Coin Nedir?

  DIA Coin, DeFi ekosistemi için merkeziyetsiz, açık kaynaklı bir oracle platformu olan Decentetralised Information Asset’in yerel kripto para birimidir. DIA Coin staking ve merkeziyetsiz ağda kripto para kredisi verme işlemleri için kullanılabilir. 

  DIA Coin Yorum

  DIA Coin için yapılan analist yorumlarında çok yönlü işlem imkanı sunduğuna değiniliyor. Geleneksel bankacılık hizmetlerinden yararlanarak kredi kullanamayan kişilerini DIA Coin sahipleri ile bağlantı kurma konusunda hevesli oldukları aktarılıyor. Bunu değerlendirerek DIA Coin üzerinden kredi verip, geri ödemede faiz kazancını coin olarak sağlamak isteyenlerinse, DIA alımına yöneldikleri belirtiliyor.

  Analistler ve traderlar DIA Coin‘in DeFi protokolleriyle uyumdan aldığı güçle popülerlik kazanmaya devam edeceğini ifade ediyorlar. DIA Coin’in volatiliteli hareketlere sahip olduğu ifade ediliyor. Bu durumun teşkil ettiği risk yanında, iyi tercihler yapılırsa kar sağlama avantajına çevrilebileceği yorumlarda aktarılıyor.

  DIA Coin Geleceği

  DIA Coin, geleceği oldukça parlak görünen altcoinler arasındadır. Ünlü analist Michael van de Poppe başta olmak üzere birçok analist, DIA Coin’in 2024 senesinde 75 doların üzerinde fiyata sahip olacağını belirtiyorlar. 2021 yılı sonunda değer kazanımı yapacağı ifade ediliyor. Senin ikinci yarısında DIA Coin’in 5 dolar düzeyine yükselmesi bekleniyor.

  Analistler DIA Coin’in merkeziyetsiz finans ekosisteminin yıldızlarından biri olacağını açıkladılar. Gelecekte sadece pasif gelir elde etmek için değil volatilitesine bağlı olarak seri al-sat’ta kar elde etmek için de çokça tercih edileceği vurgulanıyor.

  DIA Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 DIA fiyatı %dia-data+try% TL. Döviz cinsinden ise %dia-data+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, DIA fiyatı 24 saatte %dia-data+yuzde%.

  DIA Con ve diğer kripto paraların fiyatları (stablecoin hariç) piyasa volatilitesine bağlı anlık değişebilir. Beklenmedik sonuçları önlemek adına anlık fiyat takibiyle al-sat emri verilmelidir. 

  DIA Coin Nasıl Alınır?

  DIA Coin almak için Binance gibi DIA Coin’i listeleyen kripto para platformları arasından tercih edilene internetten erişilir. Platform ana sayfasından “kayıt ol“ sekmesine tıklanır. Komutla ekrana yansıyan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki “onay“ kutucuğuna tıklanır.

  Onay ardından gelen yeni sayfada “para yatır“ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından ya da banka hesabından para transferi gerçekleştirilir. Yeni pencere üzerinden “kripto para satın alım“ sekmesine tıklanır. Son bölümde DIA kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Alınan DIA Coin miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır.

  Avantajları Neler?

  DIA Coin’in teknik avantajı çevrimiçi kripto para cüzdanlarında saklanabilmesi, Bu yanıyla ağdan gelebilecek saldırı risklerini minimize eder. Cüzdanlar arası DIA Coin transferinin hızlı şekilde sınır ötesine, en düşük masraf üzerinden yapılabilmesi diğer teknik avantajlardır.

  DIA Coin yüksek volatilitesi ile dikkat çeker. Bu uzman yatırımcılar için kripto para piyasasında seri al-sat ile kar elde edebilme ve uzun vade beklememe avantajını sunar. DIA Coin, yatırımcılara geniş bir yelpazede yatırım tercihi yapabilmeyi sunuyor. 

  Pasif kazanç ile DIA Coin sahibi olmak isteyenler stake kazancı isteyenler DIA Coin üzerinden kredi verme yoluna gidebilirler. Al-sat işlemini tercih edenler Binance gibi işlem hacmi en geniş, güvenilir borsalarda DIA Coin ile işlem yaparlar.

  Dezavantajları Ne?

  DIA Coin dezavantajı, stake işleminde LINK Coin gibi kendisinden daha güçlü altcoinlerle mücadele etmesidir. LINK Coin gibi altcoinerin fiyat değerlerinin iyi performansı onların dönem sonunda daha fazla değer karşılığı sunabilmelerini sağlıyor. DIA ve DOT üzerinden yapılan pasif gelir elde etme yönteminde ise daha düşük oranlı bir kazanç açığa çıkar.

  DIA Coin kripto para borsası hesabına bağlı sanal cüzdanda borsanın uğrayabileceği saldırıların riski altındadır. Bu yüzden alım-satımda kullanılmayacak miktarı çevrimdışı cüzdanda saklanabilir. Fiyat oynaklığına sahip oluşu, anlık fiyat takibini şart hale getirir.

  Sonuç

  DeFi protokolü ile bağlantısı sayesinde popülerliği yükselen DIA Coin, yatırımcılar tarafından ilgi gören bir altcoindir. Analistler onu 2021’de yakından takibe alınması gereken kripto paralar arasında görüyorlar. 2024’de 75 dolar üstüne çıkması beklenen DIA Coin’in nasıl bir imaj çizeceğini ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle