Kripto Para

Grayscale 1 milyar dolarlık BTC alımı yaptı

  Bitcoin (BTC) satın almak isteyen kurumsal firmalara aracılık yapan dev kripto para fonu Grayscale şirketinden yeni açıklama geldi. Grayscale, bünyesine 1 milyar dolarlık Bitcoin daha eklediğini duyurdu…

  2021 yılında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para birimlerine kurumsal firmaların ilgisi hız kazandı. Özellikle pek çok teknoloji firması, rezervlerine BTC ve diğer kripto para birimlerini eklemek için harekete geçti. İşte dev kurumsal firmalara kripto para alım satım desteği sunan Grayscale bünyesindeki kripto para rezervini genişletiyor.

  Kurumsal yatırımcının kripto para yatırımı yapmasını kolaylaştıran Grayscale, kısa süre önce yeni bir duyuruda bulundu. Şirket, 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yapmasıyla sektörde adından sık sık söz ettirmeye devam etti. Grayscale, BTC fiyatının konsolide olduğu ve düşüş yaşadığı anlarda daha fazla Bitcoin satın alarak  gündeme geliyor.

  Kurumsal Firmalar Bitcoin Almaya Devam Ediyor

  Bitcoin piyasası hakkında bazı kripto para analistleri boğa piyasasının bittiği ve durgunlaşan volatilite sebebiyle ayı piyasasının başlamak üzere olduğunu söylüyor. Bu tartışmalar kripto para topluluğunda yoğunluk kazanmışken Grayscale gibi dev fonların BTC satın alması kafaları karıştırdı. Uzmanlar, Bitcoin alımlarını hızlandıran kurumsal firmaları örnek göstererek BTC piyasasındaki boğa rallisinin henüz bitmediğini vurguluyor.

  Grayscale, son dönemde 1 milyar dolarlık Bitcoin’i daha rezervine eklemeyi başardı. Böylelikle şirketin toplam varlık değeri de yaklaşık 50 milyar dolar seviyelerine doğru artmaya devam ediyor. Grayscale firmasının paylaşmış olduğu veriler, fonun yönetimi altındaki kripto paraların büyük bir artış yaşadığını da gözler önüne serdi. 

  Grayscale Kripto Para Fonları

  Kripto para sektörünün en büyük yatırım fonlarından Grayscale rezervindeki kripto paraların yüzde 82’si Bitcoin (BTC) fonu olarak görülüyor. Şirketin rekor miktarda BTC alımlarından sonra en çok yatırım yaptığı ve bünyesine kattığı kripto para birimi ise Ethereum (ETH) oldu. Bunun hemen arkasından Bitcoin Cash ve Litecoin (LTC) kripto para fonları öne çıkıyor. Kurumsal şirketler bu fonlara büyük ilgi gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle