Kripto Para

Dev varlık yöneticisi kripto yatırımından şaşmadı

  Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olmasıyla adından sık sık söz ettiren BlackRock, yine kripto para yatırımıyla gündeme geldi. Şirketin SEC’e yaptığı bildirimde dev madencilik firması Marathon Digital Holdings’e bir yatırım daha yaptığını duyurdu…

  Finans dünyasının en büyük varlık yönetim şirketi olarak gösterilen BlackRock, kripto para yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Dev şirket şimdi de kripto para sektörünün önde gelen madencilik firmalarından Marathon Digital Holdings’teki yatırımlarına odaklandı. Bu haber, Bitcoin destekçileri ve kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü. 

  BTC madencilik sektörünün önde gelen markalarından Marathon Digital Holdings, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’tan destek görmeye devam ediyor. BlackRock tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bildirimde konuyla ilgili detaylara yer verildi. 

  Hisse Sayısını 3’e Katladı

  SEC bildiriminde bulunan BlackRock, madencilik firması Marathon Digital Holdings’teki hisse sayısının 6 milyonun üzerine çıktığını bildirdi. BlackRock’ın 3 ay önce yaptığı yaptığı bildirime göre hisse sayısının yüzde 300 artmış olması da dikkatlerden kaçmadı. Yönetimi altında 8 trilyon dolarlık varlık bulunan şirket, kripto para sektöründeki yatırımlarından vazgeçmiyor. 

  Bitcoin madenciliği alanında adından sık sık söz ettirmeye başlayan Marathon Digital Holdings, peş peşe yatırımlar almaya başladı. Geçtiğimiz hafta finans dünyasının önde gelen yatırım şirketi Fidelity, Marathon Digital Holdings’in yüzde 7.42lük hissesini 20 milyon dolar ödeyerek satın almıştı. 

  30 Binden Fazla Madencilik Cihazı Sattı

  Finans dünyasında 35 milyondan fazla müşteriye sahip olan küresel şirket Fidelity’nin yönetimi altında da 5 trilyon dolarlık varlık bulunuyor. ABD merkezli Marathon Digital, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Çinli dev Bitmain’in yeni model Antminer S19 Pro cihazlarını satın aldığını duyurdu. Şirket bu cihazlardan 30 bin adet satın alarak 100 milyondan fazla ödeme yapmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle