Kripto Para

Dev varlık yöneticisi Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı

  Yeni Zelanda merkezli varlık yöneticisi şirket KiwiSaver Growth Fund Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. 2020 yılının sonundan bu yana Bitcoin yatırımı bulunduğunu ve yatırımdan memnun olduğunu açıklayan şirket lider kripto para birimi ile altın arasında kıyaslama gerçekleştirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin 2020 yılının mart ayında başladığı yükselişini tüm hızı ile sürdürüyor. Bitcoin’in 1 trilyonun üzerinde konumlanmaya devam eden piyasa değeri birçok kurumsal yatırımcıyı da bünyesine çekiyor. Bu yıl Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklayan varlık yönetim şirketlerine bir yenisi daha eklendi. Yeni Zelanda’nın en büyük varlık yatırım şirketleri arasında yer alan KiwiSaver Growth Fund, 2020 yılının sonundan bu yana Bitcoin yatırımı bulunduğunu açıkladı.

  Varlık yöneticisi şirketin baş yatırım sorumlusu James Grigor, şirketin 2020 yılının ekim ayından bu yana Bitcoin yatırımı bulunduğunu belirtti. Bitcoin’e 244 milyon dolar değerinde yatırım yapıldığını açıklayan Grigor, şuanda şirket rezervinin yüzde 5’klik kısmının Bitcoin yatırımlarından oluştuğunu açıkladı. Ünlü isim Bitcoin yatırımı ile ilgili gelecek planları hakkında da açıklamalarda bulundu.

  KiwiSaver Growth Fund Bitcoin ve altın arasında kıyaslamalarda bulundu

  KiwiSaver Growth Fund şirketinin baş yatırım sorumlusu James Grigor yapılan Bitcoin yatırımının nedenleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Grigor açıklamalarında Bitcoin ve altın arasında kıyaslamalar da gerçekleştirdi. Ünlü isim geleneksel yatırım enstrümanı olan altının artık eskisi gibi koruma sağlamadığını açıkladı. Altının ekonomik sıkıntılara karşı eskisi gibi güvenilir olmadığını ve bu nedenle popülerliğini kaybettiğini açıklayan Grigor, altın yerine Bitcoin’i tercih ettiklerini açıkladı.

  Ünlü isim Bitcoin yatırımlarının gelecek dönemde de devam edeceğini belirtti. Bununla beraber hisse senetleri ve tahvillerdeki sermayenin Bitcoin’e aktarılması gibi bir planları olmadığını belirten Grigor, Bitcoin yatırımlarının daha da artacağına inandığını belirtti.

  Rakip varlık yöneticisi şirketleri bu yatırıma eleştirel yaklaşıyor

  Dev varlık yönetim şirketinin rakipleri ise hu yatırıma eleştirel yaklaşıyor. Bitcoin’e yatırım yapmayı kumar oynamaya benzeten rakipler, bu hamlenin risklerine dair eleştirilerde bulundu. James Grigor eleştirilere verdiği yanıtta söz konusu şirketlerin de yakında Bitcoin yatırımı yapacaklarını iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle