Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında 3 Temmuz Cumartesi günü görülen pozitif yönlü hareketler yatırımcıları sevindiriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere popüler altcoin projelerinde de yükseliş hareketleri devam ediyor.

  Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), 2021’in ikinci çeyreği için Bitcoin ağının yenilenebilir enerji kullanımında yüzde 56’ye kadar ulaştığını açıkladı. Bunun üzerine tüm gözler temiz enerji kullanımında Tesla kararını değiştireceğini söyleyen Elon Musk’a çevrildi. 

  Ünlü analist PlanB, Bitcoin boğa koşusunun duraklamada sürecinden hemen sonra ağustos ayı sonuna kadar 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacağını söyledi. PlanB, Bitcoin fiyatında yüzde 40’ın üzerinde bir artış yaşanmasını bekliyor.

  Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), kripto para sahipliğinin geleneksel finanstaki güvensizlikle bağlantılı olduğu teorisini reddederek yeni bir araştırma yaptı. Bu araştırmaya göre kripto para yatırımcıları, geleneksel finans ürünlerine yatırım yapanlara göre daha fazla eğitimli çıktı. En eğitimli kesim ETH ve XRP yatırımcıları oldu.

  Popüler analist William Clemente, BTC balinalarının birikim yapmaya devam ettiğini, fiyat düştükçe dipten topladıklarını söyledi. Deneyimli analiste göre bu süreç balinalar doyuma ulaşana kadar devam edecek. Daha sonra BTC fiyatında arzın düşmesiyle hızlı yükseliş başlayacak.

  Anthony Scaramucci’nin CEO’luğunu yaptığı SkyBridge Capital, özel bir Ethereum fonu başlatmayı planladığını açıkladı. Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci tarafından yönetilen hedge fonu SkyBridge Capital, yatırımcıları için özel bir Ethereum fonu kuruyor

  Çin’in en köklü bankalarından biri olan China Merchants Bank’ın eski CEO’su olan Ma Weihua, “Bitcoin bir yutturmacadır.” yorumunu yaptı. Çin yetkilileri, BTC’ye düşmanca tavır sergilemeyi sürdürürken İran,kripto madenciliği yapan şirketlere Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilecek bir lisansla izin vereceğini duyurdu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 3.40 oranındaki artışla 34.676 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin fiyatlarında hızlı yükselişler sürerken Ethereum yüzde 6’dan fazla değer kazanarak en çok kazandıran altcoinlerin başında geldi. ADA, BNB, DOGE, XRP gibi altcoin fiyatlarında yükseliş hareketleri devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle