Kripto Para

Dev varlık yöneticisi Blackrock BTC yatırımını açıkladı

  Kripto para dünyasının kurumsal firmalar tarafından da benimsenip desteklenmesi, yatırımcıların merakla takip ettiği gelişmeler arasında yer alıyor. Son olarak dev varlık yöneticisi Blackrock da BTC alımı yaptı…

  Kripto para dünyasının piyasa değeri bakımından en büyük dijital varlığı Bitcoin (BTC) bu yıl perakende yatırımcılar dışında da ilgi görüyor. Özellikle finans dünyasının dev firmaları, bu yıl başından bu yana kripto para yatırımları yapmalarıyla sık sık gündeme geliyor. Kripto para basınında, BTC yatırımı yapmasıyla manşet olan dev firmalardan en sonuncusu varlık yönetim şirketi Blackrock firması oldu.

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olduğu bilinen Blackrock, tarafından yapılan açıklama, BTC destekçilerini memnun etti. Şirketin geçtiğimiz aylarda Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine 360 bin dolardan fazla yatırım yaptığı duyuruldu. Bu gelişme kripto para topluluğu tarafından da Bitcoin fiyatına etki edebilecek pozitif bir gelişme şeklinde kabul edildi.

  Blockrock BTC Vadeli İşlem Yatırımı

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği regülatörlerden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından rapor yayınlandı. Söz konusu raporda Bitcoin vadeli işlemler sözleşmelerine yatırım yapan firmalar ve yatırım miktarları da görüldü. Bu belgelere göre CME Bitcoin vadeli işlemler sözleşmelerinde 360 bin dolar tutan Blackrock şirketinin sözleşmeye yatırımı dikkat çekti.

  Dev varlık yöneticisi firmanın bu sözleşmeyi kapatıp kapatmadığı veya pozisyonun büyütüp büyütmediği konusu ise henüz netlik kazanmadı. Bitcoin yatırımı yapabilmek için yılbaşında SEC’ten onay alan Blackrock, bu onayı alır almaz hemen ilk BTC yatırımını yaptığını açıklamıştı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar da kripto para basınında geniş yankı bulmuştu.

  “Bitcoin Portföyün Parçası Olmalı”

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock baş yatırım sorumlusu Rick Rieder de kripto para basınında geniş yankı bulan BTC yatırımları hakkında şunları söyledi:

  “Bitcoin ile biraz uğraşmaya başladık. Bana göre teknoloji gelişti ve Bitcoin’in bir çok insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum.” Blackrock gibi dev bir şirketin 360 bin dolarlık ufak yatırımının arkası gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle