Kripto Para

Dev medya kuruluşu SEC davasında Ripple’ın yanında!

  Ripple ile SEC arasında devam eden davanın yankıları sürüyor. Önde gelen medya yayın organı The Wall Street Journal, SEC’e eleştiride bulunarak Ripple yanında olduğunu resmen açıkladı…

  ABD’nin en popüler yayın organlarının başında gelen The Wall Street Journal da kripto para dünyasında yaşanan gelişmelere uzak kalmadı. Popüler yayın organı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştiren açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Kripto para topluluğu ve özellikle XRP yatırımcıları bu açıklamaları yakından takip etti.

  SEC tarafından Ripple ve iki üst düzey yöneticisi aleyhinde açılan 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası, The Wall Street Journal ekibinden de eleştiri aldı. SEC ve Ripple davasını ele alan yazarlar, SEC’i kendine özel yaklaşımıyla kripto para piyasasını düzenlemeye yönelik tutumundan eleştirdi.

  XRP Yatırımcılarının Haklarını Savundu

  SEC tarafından açılan bu menkul kıymet davası sonucunda milyonlarca XRP yatırımcısının zarar gördüğü belirtilirken The Wall Street Journal açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “2 trilyon dolarlık kripto para piyasasındaki ABD’li katılımcılar, bireysel yaptırım eylemleri yoluyla pozisyonlarını açıklamayı tercih ederek, SEC’nin sağlamayı reddettiği netliği arıyorlar.”

  Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından The Wall Street Journal tarafından yapılan bu eleştiri, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Ripple şirketinin medya savaşlarına katılan son yayın organı olarak öne çıkan The Wall Street Journal, XRP yatırımcılarından da destek gördü

  Ripple Cephesini Güçlendiriyor

  Son dönemde kripto para yatırımcılarının gündeminde en fazla yer alan konulardan biri olan Ripple ve SEC arasındaki menkul kıymet davasının süreci devam ediyor. Bu süreçte bazı yayın organları Ripple şirketinin medya savaşlarında aktif rol üstlenmeye başladı. The Wall Street Journal tarafından yapılan son eleştirilerden bir süre önce dünyaca ünlü Forbes dergisi de bu akıma katılmıştı. Forbes ekibi, SEC’i herhangi bir delili olmadan dava açmasıyla suçlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle