Kripto Para

705 milyon dolarlık transfer! Balinalar neyin peşinde?

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde bir kez daha yukarı yönlü hareketlilikler görülmeye başladı. Bu hareketliliklerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) balinalarının etkisinin olduğu düşünülüyor. Zira kripto para takip platformu Whale Alert, devasa miktarlarda BTC ve ETH transferleri tespit etti.

  Kripto para piyasalarında yaşanan hareketlilikler genellikle büyük ellerin, yani balinaların pozisyonlarına ve balinaların pozisyonları da genellikle kripto para piyasasının geleceğine yönelik sinyaller verebiliyor. Piyasada görülen olası bir düşüşte, balinaların çoğu zaman birikim yaptığı görülüyor. Balinaların birikim yapması da çoğu zaman ilerleyen dönemlerde yükselişler görülebileceğine işaret olarak değerlendiriliyor. Buna benzer şekilde, balinaların devasa transfer işlemleri yaptıkları tespit edildi.

  Kripto para takip platformu Whale Alert, 5-6 Ağustos tarihleri arasında, 24 saat içinde balinaların devasa şekilde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) transferleri yaptıklarını tespit etti. Analistler, piyasada son dönemlerde görülen yukarı yönlü hareketliliğin balinaları da harekete geçirdiğini ifade ediyor. Bilinmeyen cüzdanlar arasında gerçekleştirilen bu devasa transfer işlemleri, kripto para topluluklarında heyecan yarattı.

  Milyonlarca Dolarlık ETH’ler Hareket Ettirildi

  Whale Alert, söz konusu tarihlerde bilinmeyen bir balina adresinin yaklaşık 100 milyon dolar değerinde 36 bin adet Ethereum’u bilinmeyen başka bir cüzdana transfer ettiğini tespit etti. Bu ETH balinasının transfer işleminin yanı sıra aynı 24 saatlik dilimde başka bir gizemli ETH balinası da yüklü bir transfer işlemi gerçekleştirdi. Bu işlemde ise gizemli balina yaklaşık 64 milyon dolar değerinde 23 bin 800 Ethereum’u bilinmeyen bir cüzdana transfer etti.

  Whale Alert, gün içindeki bu devasa hareketliliklerden sonra asıl büyük transfer işleminin bir başka ETH balinası tarafından yapıldığını raporladı. Whale Alert verilerine göre bu balina ise aynı süreçte yaklaşık 113 milyon dolar değerinde toplam 41 bin 465 Ethereum’u bilinmeyen bir cüzdana transfer etti.

  428 Milyon Dolarlık BTC Taşındı

  ETH balinalarının yanı sıra aynı süreçte BTC balinalarının da harekete geçtiği görüldü. Whale Alert verilerine göre bilinmeyen bir BTC balinası tek seferde yaklaşık 428 milyon dolar değerinde 11 bin 203 BTC’yi, yine kendisine ait olduğu tespit edilen başka bir cüzdana taşıdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle