Kripto Para

Dev dünya bankasından BTC desteği

  Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs yönetiminden yapılan açıklama kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Goldman Sachs Private Wealth Management, müşterilerine Bitcoin hizmeti vermeye hazırlanıyor…

  Goldman Sachs Private Wealth Management hizmetini başlatmayı planlayan banka yetkilileri, özel müşterilerine Bitcoin alım satım desteği sunacak. Sadece belirli profildeki müşterileri için bu hizmeti açacağını belirten bankanın yakın zamanda somut adımlar atması bekleniyor. Bu haber, kripto para basınında yer aldıktan sonra Bitcoin destekçilerinden ve yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

  Dünyanın en büyük bankalarından olan Goldman Sachs, özel müşterileri için başlattığı Private Wealth Management kapsamında Bitcoin enstrümanlarını hizmete açacak. Edinilen bilgilere göre banka, fiziki, türev ve geleneksel enstrümanlar dahil olmak üzere pek çok farklı seçeneği şimdiden değerlendirmeye başladı. 

  Enflasyona Karşı Koruma Talebi

  Kurulan birimin yöneticisi olan Mary Rich, lider kripto para birimi Bitcoin’i enflasyona karşı hedge amacıyla kullanan yatırımcıların çoğaldığını aktardı. Müşterilerinden gelen bu taleplere karşılık vermeleri gerektiği için harekete geçtiklerini söyleyen Rich, böylelikle Bitcoin yatırımına olanak tanıyacaklarını söyledi. Banka üzerinden kripto para yatırımı yapma fırsatına sahip olan müşteriler, enflasyona karşı koruma sağlayabilecek.

  Sadece özel müşterilere yönelik sunulacak bu hizmet, kripto para dünyasında büyük ses getirdi. Ancak bu sistemin kapasitesi de akıllarda soru işareti yarattı. Çünkü Goldman Sachs Private Wealth Management bünyesinde Bitcoin yatırımı yapabilmek için özel hesap açılması gerekiyor. Banka yetkilileri bu özel hesabı açabilmek için de yatırımcının en az 10 milyon dolar sermayesinin olması gerektiğini belirtiyor.

  Bitcoin İşlemlerine Destek

  Goldman Sachs müşterilerinin, hangi Bitcoin enstrümanına yatırım yapabileceği henüz netlik kazanmazken Mary Rich bu konu hakkında şunları aktardı:

  Kripto para ekosistemi, henüz gelişiminin ilk aşamalarında. Bu ekosistemin nasıl evrileceği, nasıl şekilleneceğini kimse bilmiyor. Ama kripto paraların, geleceğin bir parçası olacağını söyleyebiliriz.” Yetkililer, bu sistemin ileride düşük profilli müşteriler için de başlatılabileceği fikri üzerinde duruyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle