Kripto Para

BNY Mellon bankasından kripto paralar için yeni hamle

  ABD’nin en büyük bankası, kripto para saklama hizmetleri hakkında yeni bir girişim başlattı. Kripto para işlemlerini açmaya hazırlanan BNY Mellon, kripto para sektöründe pek çok şirketlere ortak oldu…

  Kripto para camiasında adından söz ettirmeyi başaran BNY Mellon, kripto para saklama hizmetleri için Fireblocks ile çalışıyor. Bankanın yaptığı açıklamalarda daha önceden kripto para saklama hizmetleri üzerine çalıştığını söylenmişti. Fakat bu duyurularda bankanın hangi şirketler ile ortaklık kurduğundan bahsedilmemesi kripto para basınının da dikkatlerinden kaçmadı.

  Bitcoin (BTC), Wall Street’e doğru genişleyince, büyük kurumlar, özellikle bankalar da bu gelişen ortamdan fayda sağlama arayışına girdi. Kripto paralardan nasıl faydalanacaklarıyla alakalı araştırmalara yönelen dev kurumlar arasında ABD’nin en köklü ve en büyük bankası BNY Mellon da yer aldı. Avrupa’daki bankalar, İsviçre merkezli Metaco gibi diğer kripto para saklama hizmetleriyle iş birliği yaptıkları için BNY Mellon da benzer yoldan gitme kararı aldı.

  BNY Mellon Bankasından Yeni Hamle 

  Bunun için ABD merkezli dev banka ilk olarak, Intercontinental Exchange’in (ICE) yönettiği kripto para borsası Bakkt ile iş birliği konusunda anlaşma sağladığını duyurdu. Ayrıca kripto para dünyasında popülerliğini sürdüren çoklu hesaplama hizmeti sunan Fireblocks ile de anlaşma yapıldı.

  Kripto para basınında yer alan son haberlere göre Fireblocks ve BNY Mellon beraber çalışıyor. İki farklı kaynağa göre, Fireblocks ikinci finansman turunu tamamladı. Şirket bu turunda geçtiğimiz kasım ayı içinde 30 milyon dolarlık B serisi finansman alması ile sektörün dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı.

  Facebook Diem Projesini Destekliyor

  Kripto para sektöründe Fireblocks’ın iyi durumda olduğu hakkında pek çok uzman hem fikir olmuş durumda. Özellikle daha önceden kripto para basınına Libra adı ile duyurulan ve ardından isim değişikliğine gidilen Facebook destekli stablecoin projesi Diem’in saklama hizmetlerinde öne çıkıyor. BNY Mellon’ın kripto para saklama platformunun 2021 yılı içinde sorunsuz bir şekilde tamamlanıp piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle