Kripto Para

Çinli banka BTC’yi yasakladı! Fiyat düştü

  Çin’in bankacılık sektöründeki en büyük dört bankasından biri olan Çin Tarım Bankası, yeni bir duyuru yaptı. Müşterilerine Bitcoin (BTC) işlemlerini yasaklayan bankanın duyurusundan sonra BTC fiyatındaki düşüş hızlandı…

  Kripto para piyasasında son dönemde Çin’den gelen olumsuz haberler, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkları olumsuz etkiledi. BTC fiyatındaki düşüş trendi devam ederken Çin’den gelen son haberler de kripto para satışlarını hızlandırdı. Çin’in en büyük dört bankasından biri olan Çin Tarım Bankası, müşterilerine Bitcoin işlemlerini yasakladı.

  Bankacılık sektöründeki güncel verilere göre dünyanın en büyük 3. bankası konumunda olan Çin Tarım Bankası’ndan gelen bu haber kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. Banka, müşterilerinin Bitcoin işlemleri yapmalarını resmen yasakladığını duyurdu. Çin Tarım Bankası tarafından yayınlanan bir gönderide bu konuda detaylı bilgiler paylaşıldı.

  BTC İşlemleri Yasaklandı

  Dünyanın en büyük 3. bankası olan Çin Tarım Bankası’ndan bugün yapılan açıklamada Bitcoin başta olmak üzere sanal para birimleri ile yapılan işlemler tamamen yasaklandı. Banka bu tip işlemler yapan müşterilerini tespit etmesi durumunda hesaplarını askıya alacağını resmen açıkladı.

  Çin Tarım Bankası, BTC işlemi yapan müşterilerini ilgili departmanlara rapor ederek kara listeye alacak. Bu durumda kara listeye alınan Bitcoin yatırımcıları, bankanın hizmetlerinden faydalanamayacak. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu duyuru, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatını da olumsuz etkiledi. 

  BTC Fiyatındaki Düşüş Hızlandı

  Bu haberden önce toparlanma çabası içinde olan Bitcoin fiyatı 35 bin dolar seviyesindeydi. Haberin kripto para topluluğu tarafından öğrenilmesinin ardından hızlı bir reaksiyon gerçekleşti. Sert düşüş yaşayan BTC son 24 saat içinde yüzde 7’nin üzerinde değer kaybetti

  Kripto para piyasasını adeta yangın yerine çeviren Bitcoin düşüşünün arkasındaki en büyük sebeplerden biri olarak bu haber gösterildi. Çin Tarım Bankası dışında Çin’in madencilere yönelik yaptırımları da piyasaya olumsuz haber olarak yansıdı. BTC fiyatındaki durumun giderek ciddi bir hâl aldığı dikkatlerden kaçmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle