Kripto Para

Dev BTC balinası su yüzüne çıktı!

  Kripto para piyasalarının en büyük 60. Bitcoin (BTC) balinası olduğu tespit edilen bir hesapta 700 milyon dolardan fazla Bitcoin harekete geçti. Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanmaya başladığı günlerde, dev balinanın elindeki Bitcoin’leri yeniden konumlandırması büyük bir heyecan yarattı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin, 13 Mart 2021 tarihinde 61 bin 800 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra yalnızca 18 Mart tarihinde bir kez 60 bin dolar seviyesinin üzerini gören Bitcoin, son günlerde tekrar 60 bin doları test etmeye başladı.

  Daha önceki denemelerinde bu bölgede reddedilen Bitcoin’in boğa koşusuna başlayacağı sinyalleri gündeme gelirken, dev bir Bitcoin balinasının harekete geçmesi ise büyük heyecan uyandırdı. BitInfoCharts verilerine göre söz konusu anonim balina hesabının, işlemlerden önce en büyük 60. balina cüzdanı olduğu tespit edildi.

  Hesabın 2018’de Kurulduğu Tespit Edildi

  Dağıtık defter izleyicisi olarak hizmet veren Blockchain.com verilerine göre, anonim bir balina hesabı 571 dolarlık işlem ücreti ile 11 bin 999 adet Bitcoin’i hareket ettirdi. 703 milyon dolara tekabül eden Bitcoin’lerin anında transfer edilmiş olması büyük bir heyecan yarattı. Anonim balina hesabının 2018 yılında kurulduğu ve kurulduktan birkaç hafta sonra ciddi ölçülerde Bitcoin aldığı tespit edildi.

  Hesabın Kime Ait Olduğu Bulunamıyor

  Dev balina hesabının ortaya çıktıktan sonra belli miktarlarda Bitcoin’ler ile çeşitli işlemler yaptığı görüldü. Fakat balinanın, şu ana kadar açık piyasada bilinen herhangi bir kripto para borsa adresine dahil olmadığı ortaya çıktı. Balina hesabının işlem yaptığı söz konusu adreslerden hiçbiri tanımlanamadığı için bu hesabın büyük kripto paralar yöneten bir kuruma mı, yoksa büyük ölçekli bir bireysel erken dönem yatırımcısına mı ait olduğu saptanamıyor.

  Ünlü kripto para analisti Willy Woo, boğa piyasasının bir sonraki aşamasının yaklaştığını gösteren bir “arz şoku” analizini paylaşmıştı. Woo, paylaşımı ile 1 Bitcoin’in 2 milyon doları bile aşabileceği öngörüsünde bulunmuştu. Söz konusu dev balina hareketi de Woo’nun dile getirdiği “arz şoku” aşamasının ortasında bulunuyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle