Kripto Para

Tüm parasıyla BTC aldı, cüzdanları 4 farklı kıtaya sakladı

  Hollandalı bir aile, Bitcoin (BTC) fiyatı bundan çok daha düşük seviyelerdeyken tüm malvarlıklarını Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Litecoin’e (LTC) yatırdı. Ardından yatırımları  farklı soğuk cüzdanlara bölen aile, bu cüzdanları da 4 farklı kıtaya sakladı. Aile, ne kadar birikimleri olduğunu açıklamıyor.

  Kripto para piyasaları 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesiyle hayata geçti. O tarihten sonra git gide büyüyen ve genişleyen piyasalar, bugün beklenmedik sınırlara ulaştı. Kripto paraların yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde yatırım yapanlar ve bu yatırımlarına yıllarca dokunmamayı başaranlar, bugün umulmadık kazançlar elde edebildi. Bu tür yatırım hikayelerine sık rastlanmadığı için, benzer şekilde ortaya çıkan geçmiş yatırımlar kripto para piyasalarında fazlasıyla ilgi görüyor. Bu hikayelerden bir yenisi de Hollanda’da ortaya çıktı.

  Soğuk Cüzdanları 4 Farklı Kıtaya Sakladı

  Hollandalı bir ailenin babası olan Didi Taihuttu, yıllarca önce yaptıkları yatırım ile ilgili olarak CNBC’ye bir röportaj verdi. Yatırımlarının çoğunu 2017 yılında yapan aile, tüm malvarlıklarını satarak hepsiyle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) aldı. Ardından bu kripto varlıklarının 4’te 3’lük bölümünü ayrı soğuk cüzdana bölen aile, bu cüzdanları da 4 ayrı kıtaya sakladı. Aile babası Didi Taihuttu, verdiği röportajında bu cüzdanlardan ikisinin Avrupa’da, ikisinin Asya’da, birinin Avustralya’da ve bir diğerinin de Güney Amerika’da olduğunu açıkladı.

  Aile Yatırım Yaptığında BTC Ne Kadardı?

  Ailenin tüm birikimleriyle yatırım yaptığı 2017 yılının Haziran başlarında BTC 2 bin 400 dolar seviyesindeydi. Aynı yılın Ağustos başında bu miktar 4 bin 600 dolara ve Aralık sonlarında da 20 bin dolara ulaştı. Bitcoin daha sonrasında 3 yıllık bir ayı piyasasına girmiş olsa da 2021 yılında 65 bin dolara kadar yükseldi ve şimdilerde 45 bin dolar etrafında fiyatlanıyor. Ancak aile sadece Bitcoin’e değil, Ethereum ve Litecoin’e de yatırım yapmış durumda.

  Didi Taihuttu’nun Açıklamaları

  Kripto paraların olduğu soğuk cüzdanları, farklı kıtalardaki arkadaşlarının ve aile üyelerinin özel saklama kasalarına koyduklarını belirten Taihuttu şu ifadelere yer verdi:

  “Soğuk cüzdanları çeşitli kıtalara saklama nedenim, bir gün piyasadan çıkmak istersem nerede olursam olayım çok uzağa gitmek zorunda kalmamak. Cüzdanları arkadaşlarımın evlerinde, kiralık yerlerde ve özel saklama kasalarında tutuyorum. Diğer fonlar ise sıcak cüzdanlarda bulunuyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle