Kripto Para

Binance CEO’su hangi kripto paralara yatırım yapıyor?

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, son röportajında yatırım yaptığı kripto paralara değindi. Özellikle altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden olan CZ, daha önce bilinmeyen gerçekleri açıkladı…

  Dünyanın en tanınmış kripto para girişimcilerinden biri olarak öne çıkan Changpeng Zhao, sosyal medyada da kripto para yatırımcılarından büyük ilgi görüyor. Binance kripto para borsasının kurucusu, tanınmış kripto para gazetecisi Wu Blockchain ile röportaj gerçekleştirdi.

  Röportaja göre Zhao, 2013 yılında Bitcoin (BTC) whitepaper’ını okuduktan sonra harekete geçti ve BTC satın almak için evini satılığa çıkardı. Evini satıp Bitcoin alan CZ, sadece 12 ayda evinin fiyatının iki katına çıkmasına rağmen Bitcoin’lerinin de yüzde 66 değer kaybettiğini söyledi

  Binance Borsasının İlerlemesi 

  Binance kripto para borsası, kurumsal odaklı hizmetler sayesinde 2020 yılında oldukça popülerlik kazandı. 2018 yılındaki ayı sezonunun Binance gelişimi için iyi bir fırsat olduğunu dile getiren CZ, Binance işlemlerinin bilinmeyenlerini açıkladı. Dev borsa, kullanıcıların talep ettikleri işlemi yetkilendirmek için 15 anahtardan yedisine ihtiyaç duyuyor.

  Changpeng Zhao, bu işlemler sırasında 3 milyon doların altındaki harcamaların kendisinin onayını gerektirmediğini söylüyor. CZ, kişisel servetinin yüzde 99’unu kripto para birimi olarak sakladığını dile getirmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Kripto para dünyasının en çok dikkat çeken isimlerinden biri olan Binance CEO’sunun hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığı da ortaya çıktı. 

  Sadece Bitcoin ve Binance Coin Tutuyor

  Ünlü kripto para girişimcisi, kişisel servetini tuttuğu cüzdanında çoğunlukla Binance Coin (BNB) tutarken, belirli oranda da Bitcoin (BTC) bulunduruyor. Son zamanlarda giderek artan Binance Smart Chain (BSC) ile Ethereum (ETH) arasındaki rekabete de değinen CZ çarpıcı bir benzetme yaptı. Ethereum taklitçisi olmakla suçlanan Zhao, Ethereum ağını bir Mercedes’e benzetirken Binance akıllı sözleşme platformuna ise “10 kat daha hızlı bir Mercedes” şeklinde tanımladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle