Kripto Para

Dev bankadan kripto borsasına 200 milyon dolarlık yatırım

  Japonya merkezli dünya devi Softbank, Brezilyalı kripto para borsası Mercado Bitcoin'e 200 milyon dolar yatırım yapmasıyla gündeme geldi. Ekonomik krizlerle boğuşan Latin Amerika bölgesindeki dev yatırım finans dünyasının gündemine oturdu…

  Teknoloji, enerji ve finans sektöründe yatırımları bulunan Japonya merkezli dünya devi çokuluslu şirket Softbank, bu sefer kripto para dünyasını seçti. Büyük ekonomik sorunlarla mücadele eden Latin Amerika’da faaliyette bulunan Mercado Bitcoin, dev bankadan 200 milyon dolarlık yatırım aldı.

  Brezilya’nın en büyük kripto para borsası olan Mercado Bitcoin, aldığı yüklü miktardaki yatırım ile finans basınında manşetleri süsledi. B Serisi fonlama turunda, SoftBank’ın Latin Amerika Fonu’ndan 200 milyon dolarlık yatırım almayı başaran kripto para borsası, Bitcoin yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. Japonya merkezli dünya devi Softbank ayrıca; Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika'da da yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.

  200 Milyon Dolarlık Yatırım Rekor Kırdı

  Mercado Bitcoin kripto para borsasının ana şirketi 2TM Group’un CEO’su ve yönetim kurulu başkanı olan Roberto Dagnon, bu devasa yatırım hakkında açıklamalarda bulundu. Söz konusu yatırım SoftBank’ın Latin Amerika bölgesindeki en büyük para yatırımı olarak tarihe geçti. Dagnoni bunun aynı zaman Latin Amerika bölgesindeki B Serisi fonlama turunda toplanmış en büyük meblağ olduğunu vurguladı. 

  2TM Group CEO’su, 200 milyon dolarlık yatırım ile şirketin toplam 2.1 milyar dolarlık değere ulaştığını söyledi. Buna benzer şekilde geçtiğimiz aylarda Bitso borsası C Serisi fonlama turunda 250 milyon dolarlık yatırım almasıyla toplam değerini 2.2 milyar dolara çıkarmayı başarmıştı. 

  Latin Amerika’da Blok Zincir Devrimi

  Teknoloji, enerji ve finans sektöründe yatırımlar yapan Japonya merkezli SoftBank, bunun ardından Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’da da birçok sektörde yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırımların hem satın alma hem de organik olması bekleniyor. SoftBank CEO’su olan Marcelo Claure, “Latin Amerika’nın blok zincir devrimi ve Brezilya’daki kripto para patlamasında ön saflarda yer alıyorlar.” ifadelerini kullandı.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle